SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Tekin şanssızlıktan yakındı

Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Ali Tekin, her geçen hafta daha iyi bir mücadele ortaya koymalarına rağmen sonuca gidemediklerini belirterek, "İyi oynuyoruz, mücadele ediyoruz ama bir türlü kazanamıyoruz. Bu baskıyı atmak zorundayız" dedi.

Güncellenme: 12:42, 28/11/2016
Ali Tekin şanssızlıktan yakındı

Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Ali Tekin, 2-0 mağlup oldukları Ümraniyespor maçıyla ilgili yaptığı açıklamada, gün gün daha iyiye gittiklerini, oyuncularının her geçen hafta daha iyi bir mücadele ortaya koyduğunu, ancak bir türlü bitirici vuruşu yapamadıklarını söyledi. Teknik direktör Yusuf Şimşek’in iyi bir çalışma programı uyguladığını, ancak kondisyon eksikliğinin bugünden yarına hallolabilecek bir mesele olmadığını kaydeden Tekin, “Ümraniyespor maçında da kazanmayı arzulayan, iyi oynayan taraf bizdik. Özellikle ilk yarıda iyi bir mücadele ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Ancak ikinci yarıda, önceki maçlarda olduğu gibi bir düşüş yaşadık ve kalemizde golü gördük. Zaten TFF 1. Lig takımlarının büyük bölümünde bu sorun var. Gölü yedikten sonra dağılıyoruz. Kazanamıyor olmaktan dolayı üzerimizde bir baskı var. Oyuncularımız sahada bunun stresini yaşıyor. Üzerimizdeki bu baskıyı atmak zorundayız. Tabi biraz da şanssızlığımızı kırmamız gerekiyor” diye konuştu.

Kötü gidişe bir ‘dur’ demek zorunda olduklarını, bunun için de gerekli tedbirleri aldıklarını ifade eden Tekin, “Kondisyon eksikliğimizi zamanla gidereceğiz. Tabi bir de uyum süreci var. Bunu da halletmek üzereyiz. Önümüzde bir Eskişehirspor maçı var. Bu maç artık çok daha önemli hale geldi. Bu karşılaşmadan puan ya da puanlar alarak toparlanma sürecine gireceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Ali Tekin, transfer tahtasının açılmasıyla ilgili olarak ise süratle bir çalışma yürüttüklerini, 16.5 milyon lira borcun yapılandırılması için muhataplarla görüşmelerin sürdüğünü ifade etti. Tekin, 20 günlük bir sürelerinin kaldığını, transfer tahtasının açılması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Tekin ayrıca, Ümraniyespor maçında taraftarların ‘Yönetim istifa’ şeklindeki tezahüratlarıyla ilgili olarak ise, “Beklentileri karşılanmadığı için bunu yapıyorlar. Bizim önceliğimiz Mersin İdmanyurdu’nu kurtarmaktır” şeklinde konuştu.