SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Papaz pilavı

27 Kasım 2016

Beşiktaş’ın sezon başından bu yana ilk kez rakibinden çekinerek bir kadro ile sahaya çıktığını gördük dün gece. Atiba-Oğuzhan ikilisini yan yana oynatmamak konusundaki ısrarını sürdüren Şenol Güneş dün gece Beşiktaş'ın ilk 13 dakika boyunca kaleye gidememesinin nedeniydi. Beşiktaş'ı yenmek veya puan almak istiyorsan ona karşı oynaman gerektiğini iyi çözmüş olan Abdullah Avcı da rakibinin üstüne gitti. İlk 20 dakika boyunca nerdeyse kaleye hiç gidemeyen Beşiktaş'ta, Şenol Güneş golden hemen önce Oğuzhan'ı yanına çağırdı. Atiba-Gökhan ikilisine daha yakın oynamasını söyledi. O dakika içinde rakip kalede pozisyona giren Beşiktaş o atağın dönüşünde kalesinde harika bir gol gördü.

Her Avrupa maçı sonrasında sıkıntı yaşamak Türk takımlarının olmazsa olmazı. Hele bir de Benfica maçı gibi bir geri dönüş eforu harcamışsan daha da zordur lig maçına konsantre olmak. Zaten hocalık da burada devreye giriyor. Kimse kusura bakmasın. Ligin en geniş rotasyon kadrosuna sahip hocasının takımını daha iyi motive etmesi gerekiyordu. Dün akşam Beşiktaş'ın ilk yarıdaki ender pozisyonlarına bakın ve kiminle başladığına dikkat edin. Beşiktaş'ta Atiba ile Oğuzhan yan yana oynamak zorunda. Sonrasında kimi oynatırsan oynat!

İkinci yarıda kısmen yerinde bir değişiklikle başladı oyuna Beşiktaş. Gökhan çıktı. Yerine Tolgay girdi. Ama onu da Atiba'nın yanına koydu. Anlaşılması gereken Beşiktaş'ı atağa götüren oyuncunun Oğuzhan olduğu. Gökhan, Atiba veya Tolga ile Beşiktaş oyun kuramıyor. Oğuzhan'ın inisiyatifi eline aldığı ve atağı başlattığı hemen hemen her pozisyon tehlikeli oldu dün gece.

Maçın ilk yarılarını çöpe atmaya alıştırdı bizleri Beşiktaş. Yine aynısı oldu. İlk yarı rakibin oyununu kabul eden Beşiktaş ikinci yarıda varını yoğunu ortaya koyan Beşiktaş. Peki, her zaman papaz pilav yer mi?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek