SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu,  5-1’lik Çaykur Rizespor maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sarı-lacivertli kafilenin Trabzon'da çok iyi ağırlandığını belirterek sözlerine başlayan Uslu, “Trabzon'da bir otelde kaldık, kaldığımız sürece otele ve Trabzonlulara teşekkür ediyorum. Bir de jandarmasından polisine, tüm kamu görevlileri, bizi kendimizi güvenli hissettirecek şekilde misafir ettiler. Rize'de hiçbir zaman problemimiz olmadı. Metin Bey başta olmak üzere Rizeliler bizi çok güzel ağırladılar. Teşekkür ediyoruz. Çim sahaları da çok güzel, tebrik etmek lazım. Mayıs ayından sonra bizim de böyle bir saha yapmamız gerekiyor. Öte yandan bu vesileyle de, evvelki sene Rize dönüşü bir olay olmuştu, mutlaka aydınlatılmalı. Şampiyonluk gitti vs. sportif işler, suçlu kimse hepsinin bulunmasını talep ediyoruz. Türkiye'de gündemde Kurtuluş Savaşı gibi olaylar var, bunu da gündeme getirerek bunun önemli olduğunu söylemek istiyorum” diyerek evvelki sene Rize'de yaşanan olayla ilgili de düşüncelerini paylaştı.

“FUTBOLCULAR GİBİ SÖYLEMEK İSTEMİYORUM AMA…”

Takımımızın üst üste aldığı sonuçlarla yükselişe geçtiğini ve bu yükselişin de devam edeceğine inandıklarını söyleyen Mahmut Uslu, “İyi bir galibiyet aldık. Futbolcular gibi söylemek istemiyorum ama 1 buçuk ay evvel yükseleceğiz dedik ve yükseliyoruz. Önümüzdeki maçları da kazanarak şampiyonluğun en önemli adayı olduğumuzu göstereceğiz” dedi.

“HATALAR YAPILMAMALI”

Genel sekreter ve basın sözcüsü Mahmut Uslu; hakem hatalarına ilişkinse, “Bakın aynı hafta, aynı gün, bir Gaziantepspor maçı oynandı. Yusuf Namoğlu'na izlemesini tavsiye ediyorum. Antep'ten bir oyuncu atıldı, onunla mukayese ederseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Çifte standart ve yanlışlarla ilgili konuşuyoruz. Cezadan ya da başka bir şeyden korkmuyoruz, cebimizden ödüyoruz. Geçen sezon 5 puan olacakken, 2 puana indi; 1-2 hafta yüzünden. Bu hatalar yapılmamalı, hatalar devam ediyor. Quaresma oynamış, öbürü oynamış önemli değil. Yenecek güçteyiz ve yeneceğiz, alternatifimiz yok. Fakat hakemler çifte standart yapmamalı” değerlendirmesinde bulundu.

“AVRUPA’DA OYNUYORSANIZ YOĞUNLUK OLACAK”

Avrupa ve Süper Lig'deki maç yoğunluğu hakkında ise, “Biz kendimize bakıyoruz. Kendimiz, kendimize çok dezavantaj oluşturduk. Şimdi normale döndük. Konya'ya bile çok tesir etti Avrupa. Başarısız neticeler aldı. Aynı şekilde Osmanlıspor düşüşe geçti. Bu tip şeyler, Avrupa'da oynuyorsanız olacak. Basketbola bakın 2 günde 1 maç yapıyoruz. Bu tip şeylere hiç girmiyoruz. Takımımız geniş, şampiyonluğa oynayan herkesin geniş kadrosu vardır. Çıkışımız sürüyor. Devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Uslu, son olarak, “Lig yarışında en büyük rakibimiz, kendimiziz. Başkası bizi ilgilendirmiyor” dedi.

Yayınlanma Tarihi:22:30,