SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kritik maçta kazanan çıkmadı

27 Kasım 2016

Beşiktaş, çarşamba günü Şampiyonlar Ligi'nde Benfica karşısında muhteşem bir geri dönüşe imza atmıştı. Bu kez lige dönme zamanıydı ve Avrupa maçları sonrası konsantrasyon sıkıntısı yaşandığı bir gerçekti. Beşiktaş'ın ligdeki rakibi, bu kez kendisi gibi ligin diğer yenilgisiz takımı olan lider Başakşehir'di. Uzun süreli sakatlıklardan sonra Rhodolfo ve Tosic'in de kadroda yer almaması nedeniyle Atınç ilk 11'de sahaya çıktı. Kadroda zaten Atınç ve Marcelo dışında stoper de yoktu. Şenol hocanın artık rotasyon şansı da fazla kalmadı. Son maçın kadrosunu büyük sıkıntı yoksa sahaya sürmek zorunda kalıyor. Başakşehir maçını da çok ciddiye aldığı sağ bekte Beck'e, ön liberoda Gökhan İnler'e yer vermesinden anlaşılıyor.

Zor maça presle başlayan ve sahaya ağırlığını koyan takım Başakşehir oldu. İlk 15 dakikadan sonra baskıdan sıkılan Beşiktaş topluca çıktığı ilk hücumda, kontradan kalesinde golü gördü. Beşiktaş bu dakikaya kadar kalesinde zaten üç net pozisyon yaşamıştı. Benfica maçının yorgunluğu Beşiktaş'ta ve bu hafta 3. maçına çıkan Cüneyt Çakır'da net şekilde görüldü. Attığı golden sonra presi daha geriden başlatan Başakşehir üzerinde Beşiktaş'ın baskısı, tribünleri dolduran taraftarın desteği ile arttı. Sahanın en iyilerinde olan Emre Belözoğlu'nun sakatlanması son dakikalarda Başakşehir'i durdurdu.

İkinci yarıya Tolgay'la başlayan Beşiktaş, klasik orta saha düzenine dönerek ev sahibi gibi oynamaya başladı. Karşılığını da köşe vuruşunda Marcelo'nun kafa gollü ile aldı. İlerleyen dakikalarda yorgunluk belirtileri artan takım Gökhan Gönül ve Olcay Şahan'la canlanmaya çalıştı. Sonuçta iki takım da önemli puanlar kaybetti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek