SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dick Advocaat’tan Alper Potuk’a övgü dolu sözler

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Çaykur Rizespor karşılaşmasıyla açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, 5-1 kazanılan Rize galibiyeti sonrası açıklamalarda bulundu.

Hollandalı teknik adam “Maça iyi başlayamadık. Kalemizde ilk golü gördük. Daha sonrasında toparlandık ve güzel goller attık. Attığımız goller bize harika bir his verdi ve o dakikalardan itibaren oyunu kontrol etmeye başladık. Alper çok iyiydi bu maç. Sezon başında bana kanat oyuncusu olmadığını söyledi. Onunla ilgili çok fazla pozitif düşüncelerim var. Hem kendisi için hem de Fenerbahçe için faydalı” dedi.

BASIN TOPLANTISI

Maça iyi başlayamadıklarını ifade eden Fenerbahçe teknik direktörü Dick Advocaat, rakibin bu dakikalarda gol bulduğunu belirterek “İlk 10-15 dakikada sonra çok güzel goller bulduk. 3-1’den sonra oyunun kontrolü  bizde oldu. Bu dakikalardan sonra kafamızda kaç gol daha atabiliriz vardı. Ancak beklenen sertlikte değildik. Her takım rakip kim olursa olsun böyle statlarda oynadığınız zaman çok sert olmaları gerektiğini bilirler. Bunu yaptılar ve rakip bize sorun yaratmayı başardı.  Biz gollerimizi attık rakibin golünü maçın maçında yemek istemezdik. Kendi attığımız ilk ve ikinci golden sonra daha iyi oynamaya başladık. Hak ederek bir galibiyet aldık. Oyunun kontrolü o gollerden sonra bizdeydi” dedi.

“BEŞİKTAŞ MAÇI HEYECAN VERİCİ OLACAK”

Hafta sonu karşılaşacakları Beşiktaş maçı ile ilgili bir soru üzerine Advocaat, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bunu söylemek zor. Ben Beşiktaş’ın iyi bir takım olduğunu düşünüyorum. Benfica karşısında yaptıkları iş harikaydı. Onlara tamamen saygı duyarak söylüyorum. Biz kendi sahamızda oynayacağız. Onların değil bizim puana ihtiyacımız var. Bunu göstermeliyiz. Heyecan verici bir karşılaşma olacağını düşünüyorum.”

QUAERESMA’NIN TARTIŞILAN KART POZİSYONU

Beşiktaş’ın oynadığı Medipol Başakşehir maçın da Quaerasma’nın tartışılan kart pozisyonu ile ilgili bir soru üzerine Advocaat, “Ne güzel ki siz bir gazetecisiniz ve maçı izlediniz gördüğünüzü yazmalısınız. Benim işim değil size ne yapmanız gerektiğini ne yazmanız gerektiğini söylemek. Ama sanırım sizde benimle aynı şeyi görmüşsünüzdür.” değerlendirmesinde bulundu.

“OYUNCULARI BENİ BEN ONLARI TANIDIM”

Son bir kaç maça kadar saha kenarında çok hırslı olmadığı yönündeki bir soru üzerine Advocaat, “Sezonun başında oyuncuları çok fazla tanımıyordum. Zaman geçtikçe ben onları onlar beni daha iyi tanıdırlar. En başında da muhakkak hırslıydım ve istiyordum. Ama futbolcuları çok fazla tanımıyordum. Oyuncuların pozisyonlarını değiştiriyorduk, onları tanımaya gayret gösteriyorduk. Şimdi biliyorum. Kimi nerede kullanırsam ondan ne alabilirim. Örneğin Alper. Geçen sezon kanatta görev aldığını, ancak bir kanat oyuncusu değil bir orta saha oyuncusu olduğunu söyledi. Bugünde harika bir iş çıkardı. Mesele oyuncuları izlemek onları iyi bir şekilde gözlemlemek ve en hızlı şekilde onların kalitelerinden neler alabileceğimizi anlayabilmekti. Ben hala şunu düşünüyorum. ilk 2-3 maçta kazanamadığımız zaman bile biz daha iyi olan taraftık. Maçları tekrar analiz ettikten sonra bunu söyleyebilirim.” dedi.

SOW’UN İŞİ BU

Sow ‘un hat trick yapması ile ilgili Advocaat “2-3 yıl öncede burada bir hat trick yapmıştı. Belki de burada gol atma açsından kendini  iyi hissediyor. Bir yandan da işi de bu” değerlendirmesinde bulundu.

ŞENOL GÜNEŞ’İN FİKSTÜR ELEŞTİRİSİ SORULDU

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in fikstürle ilgili eleştirilerinin hatırlatılarak kendisinin de eleştirisi olup olmadığını sorulduğu Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat, şöyle konuştu:

“Biz de aynı durumdayız. Bizim de iki maçın arasında 2 gün vardı. Biz şikayet etmiyoruz. Şikayet etmenin kimseye de bir yardımı ve katkısı yok. Fikstürü uzun zamandır biliyoruz. Bu konuda konuşmanın bir anlamı yok. Bizim yapmamız gereken iyi bir şekilde maçlara hazırlanmak ve kendi işimizi yapmak. Beşiktaş’ın hocasının kendi bileceği iştir. Ona kalmış böyle yorumlar yapmak yada yapmamak. Biz bu durumu biliyoruz. Bizim oyuncularımızda da yorgunluk vardı. Bizde 2 gün arayla bu maçı oynadık. Ama bizi neyin beklediğini biliyorduk. Onların hocasını anlayabiliyorum ama bu iş böyle.”