SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Federasyon taraftarları mağdur etti!

Federasyon taraftarları mağdur etti!

Eczacıbaşı Vitra ile Vakıfbank karşılaşmasını izleyen voleybolseverler, Türkiye Voleybol Federasyonu'nun dikkatsizliği sonrasında mağdur edildi!

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin 6. haftasında iki güçlü takım Eczacıbaşı VitrA ile Vakıfbank karşılaştı. Eczacıbaşı Spor Salonu’nda oynanan mücadelenin adı kadar büyük bir skandala imza atıldı!

Voleybolda ülkenin lokomotifi olan iki takımın karşılaşması, salon kapasitesi bin kişi bile olmayan salona verilince altyapı oyuncularıyla taraftarlar mağdur edildi. Ligin zirvesinde yer alan iki takımın maçını izlemek isteyenler kapıda kaldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından küçük salonda oynatılması kararlaştırılan maç, hem Eczacıbaşı VitrA takımını hem de taraftarları mağdur etti.

Kulübün, altyapı oyuncularına aileleriyle gelmelerini söyledikleri maçta, çocuklar salon dışında kaldı! Antrenman sahası gibi bir salonda oynatılan mücadelede şirket çalışanları da takımlarına destek olamadı.

Avrupa’nın en çekişmeli voleybol ligi olan, Dünya ve Avrupa şampiyonlarının çıktığı ligde, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun böyle bir karar alması büyük tepki çekti!

asdlamk

cyl_rnjuaaaut2z