SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 12. haftasında Başakşehir ile Vodafone Arena’da 1-1 berabere kalan Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, mücadeleyi değerlendirdi. Tecrübeli hoca maça kötü başladıklarını ifade ederken, lig planlamasının da yanlış olduğunu söyledi.

Şenol Güneş’in maç sonu Lig TV’de yaptığı açıklamalar şöyle;

Sezon itibariyle çok başarılar. Güçlü, agresif, alanı kapatıp çabuk ileriye çıkmayı düşünen bir takımla oynadık. Kazanmak istiyorduk. Kazanmak için bu tip takımlara karşı hızlı pas yapıp, dinamik olmak gerekiyordu. Maça çok kötü başladık. Beck’in bu pozisyonlarda kademeye girmemesi golü de getirdi.

1-0 geriye düşmek işimizi daha da zorladı. Oyuncularım yüzde 100’ünü vererek galip gelmeye çalıştılar ama yeterli olmadı. Takımda yorgunluk var. Berabere kalmak bizim içi üzüntü verici. Böylesine zor bir süreçte oyuncular için hiçbir şey söyleyemem. Çarşamba maç yaptık, Cumartesi de oynadık. 3 günde 1 oynuyoruz. Kupayı bile araya koymak doğru değil. Planlama yanlış. 3 günde 1 takım yorulmaz diyenler yanlış söylüyor. Ben bile koşmadığım halde maçın ambiyasından dolayı yorgunluk hissediyorum.

Oyuncularım başarıyı hak ediyor ama bu akşam rakip bizden daha iyi oynadı.