SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

O hakeme şok sözler: Futboldan uzak dur

Erman Toroğlu: Peki ne oldu da dün akşam Galatasaraylı futbolcuların çoğu bu kadar mücadele ettiler? Ne değişti? Şu kadar basit: Artık sıra kendilerine geldi. Kim olurlarsa olsunlar, ne kadar isimli olurlarsa olsunlar artık olmayacaklardı.

Galatasaray, Bursaspor karşısında çok iyi mücadele ederek 3 puanı hanesine yazdırdı. Spor yazarları Galatasaray'ın son durumu hakkında neler dediler? İşte öne çıkanlar...
Alper Mert: Galatasaray kazandı. Taraftarlar dün Arena'da futbolcularını bağrına bastı, futbolcular da onlardan özür dileyecek kalitede bir futbol oynayıp galibiyet hediye ettiler. Riekerink'in de söylediği gibi, “Futbolcuları rahat bırakın.” (AMK)
Bahadır Çokişler: Riekerink de artık Türk futbolunu dahası Galatasaray'ı anlamalı. Seneye Avrupa yasağı bitecek ve ligin 11. haftasında 2 beraberlik, 3 yenilgi alması koltuğunu sallıyor. İkinci yarıda oyunu tutmayı başaran Galatasaray'da kazanılan serbest vuruşu gole çeviren isim Wesley oldu. (AMK)
Serhat Ulueren: Futbolcular da sadece Bursa’yı değil hakem Barış Şimşek ve yardımcılarını da yendi. Düşene bir tekme de Barış Şimşek ve yardımcıları vurmak istercesine adeta işkenceye dönüştü ilk 45 dakika. (Vatan)
Serhat Ulueren: arasında dünyalar kadar fırça yemiş Barış Şimşek 2. yarı sahaya çıkıyor, üzerinde bir tek G.Saray forması eksik. Beşiktaş’ın kadrolu hakemi olarak bilinen Barış Şimşek’e tek tavsiyem, “hakemlikte fazla ısrar etme ve futboldan uzak dur” şeklinde olur.
Kanat Atkaya: Çok zor zamanda, önemli bir rakibe karşı alınan bu galibiyet, yangını söndürmeye yetmese bile yayılmasını engellemeye yardımcı olacaktır. Galatasaraylı oyuncular artık en azından ne yapmaları gerektiğini biliyordur diye düşünmek isterim: “Ciddiyetini, hırsını, umudunu ve konsantrasyonunu kaybetme, yeter.” (Hürriyet)
Rıdvan Dilmen: Galatasaray kazanabilir, yenilebilir ama teknik direktör otoritesi çok önemli. Yönetim mi ağır basıyor, hoca mı, belli değil. Yasin ne oldu da gönderildi, ne oldu da gelip şahane bir gol attı? Bunların çözülmesi lazım.. (Sabah)
Rıdvan Dilmen: Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın hocaları geniş ve problemli oyuncularla çalışıyorlar. Hoca ile yönetim Galatasaray'da git-geller yaşıyorlar. Teknik direktörü aşan problemler var belli ki.
Erman Toroğlu: Fenerbahçe maçındaki Galatasaraylı futbolcuları düşünün. Bir de ondan sonra yaşananları... Ben Galatasaray takımını 6 yediği Fenerbahçe maçından sonra bile böyle iğrenç mücadele ederken görmemiştim. (Fotomaç)
Erman Toroğlu: Peki ne oldu da dün akşam Galatasaraylı futbolcuların çoğu bu kadar mücadele ettiler? Ne değişti? Şu kadar basit: Artık sıra kendilerine geldi. Kim olurlarsa olsunlar, ne kadar isimli olurlarsa olsunlar artık olmayacaklardı.