SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lionel Messi’den veda gibi açıklama

İspanya La Liga devi Barcelona ile 2018'de bitecek olan sözleşmesini yenilemeyeceği iddia edilen Lionel Messi, yaptığı açıklamayla kafa karıştırdı. Tangocu, "Barcelona bana dayalı bir takım değil" diyerek kendisi olmaksızın da düzenin yürüyeceğini ifade etti.

Görkem ÇOKSEZEN
Güncellenme: 10:23, 26/11/2016
Lionel Messi’den veda gibi açıklama

Barcelona’nın süperstarı Lionel Messi, takımdan ayrılacağı yönündeki haberlere açıklama getirdi. Takımda kesin olarak kalacağının işaretini vermediği gözüken Arjantinli futbolcu, “Barça’nın Messi’ye dayalı bir takım olduğunu düşünmorum. Dünyanın en iyi takımında oynuyorum. Bu takım tek bir oyuncuya bağlı değil” diyerek ileriye dönük takımda kalmayacağının sinyallerini verdi.

Ligde karşılaşacakları Real Sociedad takımının ciddi bir rakip olduğunu söyleyen Messi, “Anoeta bir yıldır maç kazanamadığımız enteresan bir stadyum. Orada işleri bizim için zor hale getiriyorlar ve çetin bir mücadele olacak. Futbolda organize olmak çok önemli. Biz organize bir takımız. İyi bir takımda herkes oynayabilir” ifadelerini kullandı.

29 yaşındaki Lionel Messi’nin 2018 yılında sözleşmesi bitiyor. Arjantinli süperstarın İspanya’daki vergi kaçakçılığı davasından bunaldığı ve Katalanlar ile sözleşme yenilemeyeceği konuşuluyor.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:10:16,