SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dick Advocaat’ın sihirli değneği

Ukrayna ekibi Zorya karşısında ilk devrede yokları oynayan Fenerbahçe'ye galibiyeti, Teknik Direktör Dick Advocaat’ın soyunma odasındaki sert konuşması ve ikinci devredeki akılcı hamleleri getirdi.

Güncellenme: 11:11, 26/11/2016
Dick Advocaat’ın sihirli değneği

Avrupa Ligi'nde, Zorya karşılaşmasının ilk devresinde kötü bir performans çıkaran F.Bahçe'de Teknik Direktör Advocaat'ın soyunma odasındaki sert konuşması, sarı-lacivertlilere hem 3 puanı getirdi hem de gruptaki liderliği devam ettirdi. Devre arasında soyunma odasına giren Hollandalı, öğrencilerine, “Siz sadece Türkiye Ligi'nde mi olmak istiyorsunuz, Avrupa Ligi'nde devam etmek mi? Bana cevap verin” dedi.

25 Kasım 2016Şekip Mosturoğlu CAS`ta yaşananları anlattıFenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, CAS’ta Trabzonspor ile birlikte çıktıkları duruşmada yaşananları anlattı.İlgili Haberi Oku

REHAVET VURGUSU

Hocasının bu tepkisi karşısında çok şaşıran Fenerbahçeli oyuncular, hiçbir karşılık veremedi. Tecrübeli teknik adam sözlerini yineledi ve “Kafanızda Avrupa var mı” sorusunu sordu. Futbolcular bu kez hocasına, “Avrupa Ligi'nde yolumuza devam etmek istiyoruz” yanıtını verdi. Advocaat da bunun üzerine oyuncularına, “O zaman sahaya çıkın ve bana bunu performansınızla kanıtlayın” ifadelerini kullandı.

25 Kasım 2016Fenerbahçe`de Emenike topun ağzındaİyi bir form grafiği yakalayan ve morallerin yüksek olduğu Fenerbahçe’de Emmanuel Emenike’nin olumsuz tavırları göze batıyor. Nijeryalı futbolcu ocak ayında gönderilebilir.İlgili Haberi Oku

STOCH’A CESARET

Zorya maçının ikinci devresinin başında Emenike'yi oyundan alan Hollandalı teknik adam, uzun zamandır forma vermediği Stoch'u yanına çağırdı. Slovak futbolcuya, “Seni şimdi oyuna alacağım” diyen tecrübeli çalıştırıcı, “Sahaya çık ve en iyi becerdiğin şeyi yap. Kaleyi her gördüğün yerden şut çek. Kaçıracağım diye de sakın düşünme” şeklinde konuştu. Ve Fenerbahçe, Zorya maçında kilidi Stoch'un uzaktan attığı golle açtı.

25 Kasım 2016Fenerbahçe seriye bağladıDick Advocaat’ın dokunuşlarının fark yarattığı Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Kupası’nda elde ettiği Zorya galibiyeti Saracoğlu’nda yenilmez takımı geri getirdi. İlgili Haberi Oku

HER OYUNCUDAN YARARLANIYOR

Teknik Direktör Dick Advocaat, bütün oyuncularından yararlanmasını biliyor. Tüm kadroyu aynı seviyede tutmayı hedefleyen Hollandalı, takımda daha az şans bulan futbolcularıyla yakından ilgileniyor ve onların fizikkondisyonuna büyük önem veriyor. Tecrübeli çalıştırıcı, bu sayede, çeşitli zamanlarda rakibe göre kadroda rotasyona giderek bazı oyuncularını dinlendirme fırsatı da buluyor.