SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ağır yük kalktı

Galatasaray derbiden hasarlı döndükten sonra sezonun kırılma maçı haline gelmişti, Hamzaoğlu'nun ekibine karşı verilecek mücadele. Son 4 maçının üçünü kaybetmiş futbolcu topluluğu için çok ağır bir psikolojik yüktü.

Bu yükle çıktı Arena'ya Parçalı Formalı adamlar. Stresin prangaları henüz bacaklarda çözülmemiş iken Hamzaoğlu'nun ekibi öne geçiverdi, hafiften ofsayt kokan golle. Üstüne penaltıyı vermedi Barış Şimşek. Kubilay'ın eli açıktı ve kaleye yönelen topu kesiyordu. Pozisyon önündeydi Barış Şimşek'in ama vermediği penaltı ile savaşmaya zorluyordu sarı-kırmızılıları. Ağır baskıyı omuzlayıp, toparlandı Selçuk İnan ve arkadaşları. Yapılış itibariyle Yasin harika bir gol attı. Bir hafta önceki silik futbolcu topluluğu Bursaspor'u yarı sahasına hapsetti ve kontrolü tamamen ele aldı.

Podolski’nin Eren'in yerine geçmesi asıl çözümü üretmedi. Sorun Eren'de değil, Eren'e pozisyon üretemeyen orta alan kurgusunda. Sneijder ve Selçuk doğal olarak ekstra istekli idi ve defansif yönde De Jonk'a destek verdi. Hücum hattı sadece Bruma'ya endeksli değildi ve Portekizli en rahat maçlarından birini oynadı. Bu maç bir kez daha gösterdi ki Yasin sağlam, sağlıklı oldukça Bruma'nın karşı yönünde tek alternatif. Sinan Gümüş faciasından artık Riekerink uyanmak zorunda. Skor kopmamış iken rakibi sürekli tehdit eden Bruma'yı çıkarıp, yaptığı asiste rağmen Sinan Gümüş'ü sahaya sürmenin izahı yok. Akıl dışı bir hareket. Riekerink bu romantizmde ısrar ederse kendi ipini çeker. Zaten geleceği pamuk ipliğine bağlı.

Linnes solda durumu idare etti. Asıl mevkii sağda da şans bulmayı hak ediyor, Sabri'den kötü olamaz sanırım.

Benim Galatasaray'ın şampiyon olacağına dair en ufak beklentim yok. Bursa galibiyeti Galatasaray'ın her şeye rağmen ligde var olacağını gösterdi. Aksi halde sezon bitecek, Florya'daki taşlar yerle bir olacaktı. Haydi şimdilik devam Riekerink.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek