SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Önce uyuttu sonra vurdu

Fenerbahçe takımı sahaya Galatasaray maçı kadrosundan Mehmet Topal ve Emenike değişikliği ile dizildi. Bir maçtan sonra diğer karşılaşma için dinlenme süresi üç gün olmasına rağmen Fener'de ilk yarıda yorgunluk ve kontrasyon eksikliği gözüktü. Öyle ki top kapamadı, top çeviremedi, pres yapamadı, atak yapamadı.

Zorya takımı pres yaparak topun olduğu yerlerde kalabalık olan çok koşan, atak yapmayı düşünen ve yapan zor takım olunca Fener oyuncularına düşen de Zorya takımının ataklarını kesmeye çalışmak oldu. İkinci bölgede oynayan Topal ve Josef çıkamayınca ileriye atak yapamadı. Fener, çizgilere de açamadı oyunu. Emenike, Volkan, Sow gerekli topları alamadı. Alper de kendine oynamaya çalışınca Fener takımının ilk organize atağı 15 ve 25. dakikada geldi. Bu atakları Emenike ciddiyetsiz vuruşlarıyla harcadı.

Üçüncü bölgede iki oyuncuyla atak yapmaya çalışan Fener takımı çoğalamayınca rakip kalede tehlikeli olamadı. 40. dakikadan sonra Volkan Şen ve Alper ile geliştirdiği ataklarda Fener takımı etkili oldu. İkinci yarıya Stoch ile hızlı ve atak başladı Fener. Sahada başka bir Fener takımı vardı. Oyunu rakip alana yığdı Kanarya. Sağdan soldan ataklarla Zorya olan rakibi kolaya çeviren Fener'i zevkle seyretmeye başladık. Simon Kjaer'in güzel aşırtmasını kaleci çıkardı. Volkan'ın şutunda da heyecanlandık. Volkan da ataklarda etkili oldu. 58 de Stoch'un 30 metreden olağanüstü şutu ile golü kazandı.

Fener, 67 de Kjaer'in Alper'in duran toptan gelen ortasında süper kafası ile ikinci gölü kazandırdı. F.Bahçe ikinci yarıda güzel, heyecanlı ve istekli futbolu ile istediğini aldı.

Yazarın Diğer Yazıları