SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni Malatyaspor'un Senagalli futbolcusu Dialiba Diabang, “Şampiyonluk yolunda ilerliyorsanız, Süper Lig düşünüyorsanız bu sadece takımla olmaz. Hep birlikte olmamız gerekiyor” dedi.

Nurettin Soykan Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan golcü futbolcu, takımın son durumu ve kendi performansıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

“Önümüzdeki maçlara bakacağız”

Eskişehirspor karşılaşmasında kötü oynamadıklarını söyleyen Dialiba, “Eskişehir karşılamasında kötü oynamadık. Aslında iyi bir oyun ortaya koyduk. Tek ihtiyacımız, eksiğimiz olan şey goldü. Onu bulmadık. Önümüzdeki maçlara bakacağız” dedi.

“İklim şartlarına adapte olup, iyi futbolumuza devam edeceğiz”

Dialiba, liderlik yarışını sonuna kadar sürdürmeleri gerektiğini de ifade ederek, “Tabii futbolun içinde bunlar var. İklim şartları değiştikçe futbol biraz zorlaşıyor. Biz buna çabucak adapte olmak zorundayız. İklim şartlarına adapte olup, iyi futbolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

“Bundan sonraki haftalarda daha çok taraftar bekliyoruz”

Taraftara da seslenen Dialiba, “Eskişehir maçında taraftar savunma yaptı. Biz atak yapıyorken taraftar savunma yapıyordu. Şampiyonluk yolunda ilerliyorsanız, Süper Lig düşünüyorsanız bu sadece takımla olmaz. Hep birlikte olmamız gerekiyor. Bundan sonraki haftalarda daha çok taraftar bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“İnşallah gollerine devam edeceğiz”

Kendi performansıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Senegalli oyuncu, “Bunun için çok büyük bir iddiam yok. Ama doğru zamanı geldiğinde goller oluyor. Ben de bunu kovalıyorum, kovalamaya da devam edeceğiz. Bu sezon daha önümüzde çok uzun bir zaman var. İnşallah gollere devam edeceğiz” dedi.