SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teşekkürler Beşiktaş

24 Kasım 2016

Bu sütunlardan yazmaya başladığım ilk günlerden beri size hep Beşiktaş'ın en önemli silahının Atiba ile Oğuzhan'ın yan yana oynaması demiştim. Sezon başından bu yana da Şenol hoca Tolgay'a forma fırsatı verebilmek için kendisini şampiyon yapan, Şampiyonlar Ligi'nde 6 puan toplamasını sağlayan bu kurgudan vazgeçti. Atiba'nın, Oğuzhan'ı yanında gördüğünde daha rahat oynuyor olduğunu ve Oğuzhan takımı yönlendirdiğinde neler yaptığı sadece ben değil Şenol hoca da görüyordu herhalde. Dün Benfica maçı için sahaya sürdüğü kadroya eleştiri yapmak haksızlık olur. Belki kadrosunda Adriano gibi dünya yıldızı bir sol bek varken onun yerine Beck'i tercih etmesi, Brezilyalı'yı da sol açık oynatması eleştirilebilir. Hem de iki bekini de hücumda bu kadar etkili kullanan bir takıma karşı. Sadece o kadar. İlk yarıda iyi oynarken golü yiyen Beşiktaş ne ilk gole ne de sonra gelenlere reaksiyon verebildi. Şok etkisinden çıkamadı koskoca 45 dakika boyunca.

İkinci yarıdaki oyuncu değişiklikleri sonrasında Cenk'in muhteşem golü ile maçın tüm gidişatı değişti. Tecrübe böyle bir şey. İlk yarıda yediklerine daha erken tepki verseydi Beşiktaş galibiyet kaçınılmazdı. Şenol hoca 2. yarıda yaptığı değişikliklerle maça ortak oldu. Özellikle sol öne Gökhan Gönül-Cenk Tosun değişikliği muteşem geri dönüşü getirdi.

Cenk Tosun, Beşiktaş'ın mevcut kadrosunda en büyük gol silahı olduğunu gösterdi. Hem de öyle bir gösterdi ki gecenin golüne imza attı. Geri dönüşte başrol hiç şüphesiz Cenk Tosun'undu. Quaresma ve Aboubakar da maçın yıldızlarındandı.

Yıllar sonra Şampiyonlar Ligi müziğini statta çaldıran teknik direktör Şenol Güneş'e, Başkan Fikret Orman'a, futbolculara ve emeği geçen tüm profesyonellere teşekkürler. Bu geri dönüş yıllarca unutulmayacak.

Teşekkürler Cenk Tosun!

Bu geri dönüşün fitilini ateşlediğin için…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek