SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Selçuk Şahin: Trabzonspor maçlarında hakem hataları olmadı diyemeyiz

Hafta sonu sahasında Trabzonspor'u konuk edecek olan Gençlerbirliği'nde Selçuk Şahin ve Serdar Gürler, bu maçla ilgili açıklamalarda bulundular.

Güncellenme: 15:01, 24/11/2016
Selçuk Şahin: Trabzonspor maçlarında hakem hataları olmadı diyemeyiz

Gençlerbirliği ve Türk futbolunun tecrübeli isimlerinden Selçuk Şahin “Yeni hocamız ile deplasmandan ilk galibiyetimizi aldık” diyerek, Trabzonspor maçını şöyle değerlendirdi:

”Trabzonspor istediği pozisyonda değil. Onlar da bu maçta kazanmak için her şeyini ortaya koyacaktır. Bana göre iyi bir takım, iyi bir kadro ama, sonuca yansıtamadılar. Bizim için zor bir maç olacak. Kendi sahamızda kazanmak istiyoruz. Kazanarak hedefimiz olan üst sıralara yaklaşmak hedefimiz. İnşallah istediklerimizi sahaya yansıtarak kazanırız.”

Hakem hatalarının çok olduğu bir Trabzonspor’un oyununun sahaya nasıl yansıyacağı hatırlatıldığında Şahin ”Hakem hataları oluyor. Nasıl futbolcular hata yapıyorsa onlarda hata yapıyor. Trabzonspor için bu şekilde maçlar oldu. Olmadı diyemeyiz. Ama her takım için hakem hataları oluyor. Umarım maçı yönetecek hakem arkadaşımız hatasız bir maç yönetir. Biz kesinlikle hak etmediğimiz bir üç puan almak istemiyoruz. Umarım adaletli bir maç olur ve kazanırız” diye konuştu.

SERDAR GÜRLER: TRABZONSPOR’A KARŞI ÇOK CİDDİ OLMALIYIZ

Serdar Gürler: ”Geçen hafta çok iyi bir galibiyet aldık deplasmanda. Bu ise hafta evimizde Trabzonspor ile oynuyoruz. Her ne kadar kötü gitse de, her ne kadar istediği sonuçları alamasa da Trabzonspor büyük takımdır. Çok ciddi olmamız lazım Trabzonspor’a karşı. Çok iyi çalışıyoruz. İnşallah bu haftada kazanıp seriyi devam ettirmek istiyoruz. Hedef üç puan almak istiyoruz.”diye konuştu.

Gençlerbirliği’nden önce oynadığı takımlarda 63 maçta 3 gol atan Serdar Gürler, Gençlerbirliğin’de oynadığı 11 maçta 4 gol attığı hatırlatıldığında ”Her maç benim için başka bir motivasyon ve her maçın ayrı bir öyküsü var bende. Her geçen hafta üstüne koymaya çalışıyorum. Her zaman iyi oynayacağım diye bir şey yok ama, bu aralar futbol şansı benim yanımda ve golde atıyorum. Antrenmanlarda çok daha fazla çalışıyorum. Bir gol atmışsam, haftaya iki gol atmak ve her hafta gol atmak istiyorum. Takım arkadaşlarım olmazsa bu golleri atamam. Çok zor dönemlerden geçtim. Burada ve Trabzonspor’da… Ama, çok çalışarak bunu atlatmaya çalışıyorum. Meyvelerini de yavaş yavaş topluyorum” dedi.