SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manisaspor’a Benfica’dan müjdeli haber

Manisaspor, 2010 yılında Benfica'dan transfer ettiği Makukula'nın bonservisinden kalan borç için Portekiz kulübüyle anlaşmaya vardı.

Güncellenme: 18:44, 24/11/2016
Manisaspor’a Benfica’dan müjdeli haber

TFF 1. Lig’de zor günler yaşayan son sıradaki Manisaspor’a yıllardır başını ağrıtan eski futbolcularından Ariza Makukula’yla ilgili umutlu haberler geldi.

Siyah-beyazlılarda Başkan Abdullah Mergen ve İdari Menajer Abdurrahman Bakır, Beşiktaş’ın UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda İstanbul’da Benfica’yı ağırladığı maç öncesi Makukula’nın eski kulübü olan Portekiz temsilcisinin yöneticileriyle görüştü. Benfica yönetimine Manisaspor forması ve flaması hediye eden Mergen, Portekiz kulübünden Makukula’nın bonservisinden kalan borçlarıyla ilgili kendilerine yaptırım uygulamayacağına dair söz aldıklarını söyledi.

Benfica’da mali işlerden sorumlu ikinci başkan ve yöneticilerle buluştuklarını dile getiren Mergen, “Borcumuzla ilgili transfer yasağı veya puan silme gibi hiçbir girişim yapılmayacağının sözünü verdiler. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız ödeme çok etkili oldu. Benfica’ya bu yıl içinde 400-500 bin euro daha ödeme sözü verdik. Ancak tarih konuşmadık. Bir dahaki seneye zaten borcumuz büyük olasılıkla bitmiş olacak. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da adeta Manisaspor başkanı gibi bize yardımcı oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Manisaspor, 2 yıl formasını giyen Makukula’yı 2010 yılında Benfica’dan 2 milyon euro bonservisle almıştı.

pelkptal