SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamann Beşiktaş’ın dönüşünü unutulmaz Liverpool zaferine benzetti

Liverpool'un 2005'teki Şampiyonlar Ligi zaferinde kadroda olan Didi Hamann, siyah-beyazlıların Benfica karşısında sergilediği futbola övgüler dizdi.

Görkem ÇOKSEZEN
Güncellenme: 11:48, 24/11/2016
Hamann Beşiktaş’ın dönüşünü unutulmaz Liverpool zaferine benzetti

Liverpool’un unutulmaz oyuncularından Didi Hamann, Beşiktaş’ın Benfica karşısındaki geri dönüşünü Liverpool’un 2005 Şampiyonlar Ligi finalinde Milan karşısında yaptığı maçı hatırlattığını söyledi. Cenk Tosun ve Ricardo Quaresma’ya övgüler yağdıran eski Alman futbolcu, o dönemde de takımlarının Milan karşısında Beşiktaş’ın Benfica karşısında olduğu gibi favori gösterilmediğini dile getirdi.

Hamann, “Unutulmaz bir geri dönüş. İnanılmaz bir golle başladı. Tosun inanılmaz bir vole golü attı. Sonra Quaresma’nın penaltısı ve rabona ortası. Nasıl bir ortaydı o? Aboubakar’a al ve at dedi. O da attı. Devre arasında neredeyse havlu atacaklardı çünkü Napoli’nin Kiev’i yenmesi bekliyordu ama onlar işleri tersine döndürdü. Her şey şu an kendi ellerinde . Böyle bir ilk yarıdan sonra unutulmaz bir başarı oldu” ifadelerini kullandı.

Liverpool, İstanbul’da oynanan 2005 Şampiyonlar Ligi maçında 3-0 geriye düştüğü Milan karşısında 3-3 beraberliği yakalayıp penaltılar sonucunda kupayı kaldırmıştı.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:11:34,