SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Benfica maçı yazar görüşleri

1 Beşiktaş'ın Benfica karşısındaki müthiş geri dönüşü spor yazarlarında takdirle karşılandı. İşte o yazılardan öne çıkanlar:
2 Sema Tuğçe Dikici: İlk yarının bitiş düdüğü ile futbolcuları tribünlere çağıran taraftarların maçın skorundan da öte bir arzusu vardı: Ezilmeden oynamaları. “Sevinmek için sevmedik biz seni” deseler de kimsenin hesaba katmadığı bir performanstı dün seyrettiğimiz. (Sözcü)
3 Ali Ece: İLK yarı bitiminde oynadıkları berbat oyuna rağmen taraftarlar oyuncuları tribünlere çağrıldılar. Tribün adeta hayat öpücüğü verdi. 2. yarıda Cenk’in şahane vuruşunun yanı sıra ilk yarıya göre çok daha iyi bir Beşiktaş izledik. Devler Ligi’nde 3-0’dan geri dönmek hem de Benfica kadar güçlü bir takım karşısında bunu başarmak bir Türk takımı için devasa bir iş. (Hürriyet)
4 Metin Tekin: Avrupa'da daha önce Beşiktaş'ın yakalandığı skorları hatırlıyorum ama böyle geriden geldiği maçlar var mıydı bilemiyorum. Bu puan, o kadar önemli ki; belki Şampiyonlar Ligi'nde son maçta bir üst tura çıkacaklar. Futbolda bu tarz geri dönüşleri kolay kolay yakalayamazsınız. (Sabah)
5 Erman Toroğlu: Beşiktaşlı oyuncular, "Yahu kardeşim, öyle de yenileceğiz böyle de yenileceğiz. Hiç olmazsa adam gibi mağlup olalım" dediler. Sonrasında da maçı 3-3'e getirdiler. Kiev'de işi bitirirler mi, bence bitirirler. (Fotomaç)
6 Mehmet Demirkol: Benfica öyle bir tempoyla oyuna başladı ki ‘1 dakika sessizlik’ eylemini doğru düzgün yapmak mümkün olmadı. Taraftar konstantre olamadı ve oyuna müdahale etmek için 1 dakikanın bitmesini zor beklediler. (Fanatik)
7 Mehmet Demirkol: İlk yarıda anormal bir dinamizmle Beşiktaş’ı felç eden genç Benfica çok iyi kaçtı. İkinci yarıda, bu çok da ekonomik olmayan enerji kullanımından yararlanan tecrübeli Beşiktaş yakaladı. Unutulmazdı. Her anlamda... (Fanatik)
8 Güntekin Onay: Önce Beşiktaş taraftarı pes etmedi, takım başta Quaresma olmak üzere maçı bırakmadı ve bir mucizeyi gerçekleştirdi. Bu tarihi geceyi yaşatanların hepsine tebrikler. Resmi maçlardaki yenilmezlik de dünkü mucize ile devam etti. Bravo Beşiktaş. (Vatan)
9 Güntekin Onay: İlk pes etmeyen Quaresma oldu bugün. Zafer pes etmeyenlerindir. Zafer inananlarındır zafer... Son ana kadar savaşanlarındır Quaresma bunu yaptı Bugün hiç pes etmedi. Beşiktaşlı oyuncular 4. golü atsaydı, bu maç 113 yıllık Beşiktaş tarihinin en büyük başarısı olurdu."
10 Ömer Güvenç: Bir Ligi maçı düşünün, gruptan çıkman için sana puan, puanlar lazım... Rakip Benfica, Dakika 31, 3-0 geridesin... 3-3’e getirebilir misin? Çok zor. Dünyada çok az takımın yapacağı bir dönüş. İşte Beşiktaş dün böylesine muhteşem bir dönüşe imza attı ve ne kadar büyük takım olduğunu gösterdi. (Vatan)
11 Bilal Meşe: Güneş’i eleştirmeye elim varmıyor, ne var ki mutlak galibiyete gereksinim varken, neden ilk yarıda ofansif ağırlıklı bir kadroyu sahaya sürmüyorsun, sevgili hocam. Tolgay uzun süredir gerçek formunun uzağında, neden bu kadar ısrarcısın hocam? (Milliyet)
12 Ali İskefli: Muhteşem bir geri dönüşe imza atan Kartal, bu grupta hiçbir takımdan aşağı kalmayacağını herkese gösterdi. (Korkusuz)
13
14
15