SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Benfica’nın Quaresma kabusu

Benfica’nın Quaresma kabusu

Quaresma'nın gol veya asist yaptığı her maçta Benfica kaybeden taraf oldu. Portekizliler'in Q7 kabusu İstanbul'da da kendini gösterdi.

Şampiyonlar Ligi’nde dün akşam müthiş bir geri dönüş gerçekleştiren Beşiktaş’ın Benfica ile 3-3 berabere kalmasında attığı 1 gol ve yaptığı 1 asist ile en önemli pay sahiplerinden olan Ricardo Quaresma’nın Portekiz temsilcisi ile bir hayli enteresan bağı var. Kariyerinde siyah beyazlı formadan önce Sporting Lizbon ve Porto takımlarında oynayan ve en çok karşılaştığı takım olan Benfica’ya karşı Quaresma gol veya asist yaptığı hiç maçı kaybetmedi. Dün akşam da Benfica’nın aynı kabusu İstanbul’da devam etti.

Öyle ki Beşiktaş’ın 3-1 yenik olduğu an 83.dakikada kazandığı penaltı atışına kullanmak için önce hareket eden Cenk Tosun’u durduran Quaresma penaltı atşını kendi kullanmak isteyerek adeta bu istatistiği devam ettirmek istedi. Quaresma’nın attığı gol ile farkı bire indiren Beşiktaş, Portekizli yıldızın müthiş asisti ile 89. dakikada beraberliği yakaladı. Böylece Quaresma skor ürettiği Benfica maçlarındaki nağmağlup unvanını korumuş oldu.

Kariyerinde dünkü maçla birlikte Benfica karşısında 18 maça çıkan Quaresma bu maçlarda 4 gol, 3 asist yaptı.

24 Kasım 2016Hamann Beşiktaş`ın dönüşünü unutulmaz Liverpool zaferine benzettiLiverpool’un 2005’teki Şampiyonlar Ligi zaferinde kadroda olan Didi Hamann, siyah-beyazlıların Benfica karşısında sergilediği futbola övgüler dizdi.İlgili Haberi Oku