SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Selçuk İnan: Duygusal anlar yaşadım

Selçuk İnan: Duygusal anlar yaşadım

Galatasaray'ın kaptanı Selçuk İnan, Fenerbahçe derbisinin ardından yaşanan olayların ardından suskunluğunu bozdu. Derbide mutlaka oynamayı düşündüğünü dile getiren milli futbolcu, oyuna alınmaması sonrasında hayal kırıklığını dile getirdiğini açıkladı.

Galatasaray’ın kaptanı Selçuk İnan, Fenerbahçe yenilgisinin ardından yaşanan kriz sonrasında basın karşısına geçti. Medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Galatasaray’ın kaptanı, yardımcı antrenör Ayhan Akman ile arasında geçen tartışmanın perde arkasını açıkladı.

Fenerbahçe maçında oyuna alınmadığı için Akman’a serzenişte bulunduğunu kabul eden sarı-kırmızılıların lideri, “Ben Ayhan hocayla geçmişte takım arkadaşıydım. Bu maçı değiştirebileceğimi düşünüyordum. Oyuna girmek için ısınmışken Cavanda tercih edildi. Ben de Ayhan hocaya nazımın geçeceğini düşünerek serzenişte bulundum” dedi.

“FENERBAHÇE MAÇININ UNUTMAMIZ GEREKİYOR”

Derbiyi mental olarak geride bırakmaları gerektiğini söyleyen İnan, “Fenerbahçe maçını kazanmayı çok istiyorduk ama istediğimizi sonucu alamadık. Unutmamız gerekiyor. Önümüzde önemli bir Bursaspor maçı var .Takım olarak iyi çalışıyoruz, iyi hazırlandık. Bu maçta alınması gereken 3 puanı alacağız.” diye konuştu. Herhangi bir takım arkadaşının arkasından konuştuğu iddiasını reddeden milli futbolcu, “Galatasraay yıllarıdır iyi bir kulüptü. İyi arkadaşlıklar vardı. Demek ki işler doğru gidiyordu ki 5 tane kupa kazandı. Benim olduğum dönemde hiçbir kimse takım arkadaşını satmadı, satmayacak da…” ifadelerini kullandı.

Sneijder ile arasında bir problemin olmadığını dile getiren Selçuk İnan, “Wesley ile birlikte 4 yıl oldu oynayalı. Beraber kupalar kazandık. Birbirimize saygımız var. Başkalarına sorun derken, kastetmek istediği şey hakem olabilir. Belki cezadan korkmuştur; ama böyle şeyleri konuşabilir. Hakemi kastettiği düşünüyorum. Bir takım arkadaşım bana bunu yapamaz ben de onlara yapamam. Bütün takımlarda iniş ve çıkışlar olabilir biz de bunu yaşıyoruz. Futbolda bunlar vardır.” dedi.

AYHAN AKMAN MESELESİ

“Ben Galatasaray’ın kaptanıyım. 6. yılım burada. Kimseye saygısızlık yapmadım. Bu benim karakterim ve duruşum. Kimseyle de problem yaşamadım. Her yaşanılmış başarının arkasında bir şeyler aranır. Fenerbahçe maçı bizim için çok önemliydi. Yıllardır orada kazanamıyorduk. Ben de orada oynamak istiyordum, saklayamam bunu. Arkadaşlarımın hep yanında oldum, ısındım da zaten. Son oyuncu değiştirme hakkını Cavanda’dan kullandı. O anki duygusal tepkiyle sadece Ayhan hocaya serzenişte bulundum. Faydalı olabilirdim, skoru değiştirebilirdim dedim O andaki duygusal bir reaksiyondu, kişisel bir olaydı. O benim eski takım arkadaşım, nazımın geçtiğini düşündüm. İkimiz aramızda konuştuk, kişisel bir olaydı. Biz bunu konuştuk, aramızda çözdük. Aslolan Galatasaray’dır biz bunun farkındayız. Galatasaray’ın ismine menfaatlerine kötü gelecek bir şeyi asla kabul etmem.”

KEŞKE GRUPLAŞMA OLSA DA KUPALAR KAZANSAK

“Bir gruplaşma var diyordunuz ama az önce söylediğim gibi keşke gruplaşma olsa da şampiyonluk olsa. Biz çok büyük bir gruptuk ve 10 grup kazandık. Keşke yine böyle bir grup yakalayabilsek de yine kupalar kazansak. Bu takımda kimse böyle bir şeye cesaret edemez.”

SOSYAL MEDYA BENİM İŞİM DEĞİL

“Sosyal medya nasıl yönetilir, algı nasıl yaratılır bunlar benim için değil. Hasta olduğumda da maça çıktım, sakat olduğumda da maça çıktım. Kötü oynadığım için eleştirebilirim ama hiç bir zaman kaçmadım. Galatasaray’a hizmet ettim. Taraftarlarımızın kötü oynadığımızda eleştirmesi, tepki göstermesi normal şeyler. Hep önüme baktım. Futbol benim hayatım. Ben sahada oldukça mutluyum. Fiziğim el verdiğince futbol oynamaya devam edeceğim. Umarım daha uzun yıllar bu formaya hizmet ederim.”

KAPTANI HOCALAR VE YÖNETİCİLER BELİRLER

Sabri Sarıoğlu ile arasında kaptanlık problemi bulunmadığını söyleyen İnan, “Benim hayatımda kimseyle sorunum olmadı. Ben hayatımda kimseye kin tutmadım. Kaptanları hocalar ve yöneticiler belirler. Biz kaptan olmak istiyoruz diye kapı çalmayız. Ben buna hep saygı duydum. Hocalarım yöneticilerim beni bu görece layık gördülerse onur duyarım.”

Fenerbahçe derbisinden sonra 1 gün izinli olduğunu öğrenince kendini kötü hissettiğini dile getiren başarılı futbolcu, “Bu olaydan sonra başta taraftarlarımız olmak üzere başkanımıza ve takım arkadaşlarımıza verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum. Başkan bir rapor istedi, bu rapor için izin verdiler. 1 günlük bir olaydı. Bu takımın kaptanı olduğumu bundan önce nasıl hizmet ettiysem aynı şekilde devam edeceğimi söylediler. Bu benim hayatım. Galatasaray’ı çok seviyorum. Her zaman kalbimde olacak. Duygusal günler yaşadım.” diye konuştu.

Selçuk sözlerini şöyle sürdürdü:

“OYNAMAMAYI BEKLEMİYORDUM”

“Fenerbahçe maçında oynamamayı beklemiyordum. çok önemli bir maç ve derbi. En azından tecrübemle orada olmam gerektiğini düşünüyordum. Doğal olarak saygı duydum bu karara ama beklemiyordum.”

“Alacağınız sonuçlar büyük problemleri düzeltir. Bizim amacımız saha içinde iyi oynayıp maçları kazanmak. ”

“Ben kendi özeleştirimi her zaman yapıyordum. İlk geldiğimde başka bir hocayla, başka bir sistemle oynuyorduk. Hangi hoca benden ne istediyse onu yapmaya çalıştım. Takım oyuncusu oldum. O sene 13 gol atmış olmam insanlarda büyük bir beklenti yarattı. Dünyada benim pozisyonumda oynayıp 13 gol ataman birini göremezsiniz. İkinci senemde 6 gol attığımda beklentinin çok altında kaldığımı söylediler. Bunun sistemle, hocayla istenilen şeylerle de alakası vardı. Ben geçen sene en kötü futbolumuzda 16 gol attım. Çok gerilerde bitirdik sezonu. Bunu anlatmak kolay değil. Benim performansımı daha üst düzeye çıkarmam gerekiyor ama takımla birlikte performansınız yükselir.”