SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jan Olde Riekerink: Oyuncularıma saldırmayın

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekernk, geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bunun hakkındaki kararın elinde olmadığını söyleyen Hollandalı, her türlü eleştiriye açık olduğunu ancak oyuncularına dokunmamalarını söyledi.

Güncellenme: 16:10, 23/11/2016
Jan Olde Riekerink: Oyuncularıma saldırmayın

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Bursaspor maçı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Riekerink, geçen seneyi önemli bir kupa kazanarak iyi bir şekilde kapattıklarını belirterek, “Bu seneye iyi bir başlangıç yaptık. Son 4 maçımız sonç anlammında iyi gitmedi. 2 maçta iyi oynadık Trbzonspor ve Medipol Başakşehir. Adanaspor ve Fenerbahçe maçında kötü oynadık ama bu tür şeyler futbolda gerçekleşebiliyor. Takımıma ve teknik heyete olan güvenim sonsuz. Bursaspor maçı, kendi evimizde oynayacağımız bir maç ve kazanmak istiyoruz. Takım içinde ufak tefek problemler olabiliyor. biz bir aileyiz her ailede böyle ufak tefek şeyler olabiliyor” dedi.

“TAKIM İÇİNDE OTORİTE SORUNU YOK”

Riekerink takım içerisinde bir otorite sorunu olup olmadığı sorulunca, ” Takım içinde otorite sorunu olduğunu düşünmüyorum” diyerek cevap verdi.

“FENERBAHÇE MAÇINDA TAKIM OLARAK KÖTÜ OYNADIK”

bence bireylere çok odaklanmamak lazım. Fenerbahçe maçına dönüp bakarsak sadece Sneijder değil takım olarak kötü oynadık ikinci yarı biraz daha iyi oynadık, daha fazla şans bulmamız gerekiyordu ondan bir değişikliğe gittik.

“SABRİ KİMSEYİ HEDEF ALMADI”

bana yapılan yorumları kabul edebilirim ama benim oyuncularımın üzerinden doğru olmayan, içeride ne konuşulduğunu bilmeden Selçuk, Sabri ve Sneijder için yorumlar yapıldı. Sabri’nin bir kişiyi hedef alarak konuştuğu söylendi. Öyle bir şey olmadı. Sneijder geldiği günden beri takımı birlikte kurdukları iddia edildi. Daha önce de açıklamıştım Sneijder ile birlikte herhangi bir taktik, oyuncu ve takım yapmamız doğru değil. Orhan ve Ayhan hocaya saygı duyuyorum. Onlarla birlikte ile taktik yapıyoruz”

23 Kasım 2016Selçuk İnan: Duygusal anlar yaşadımGalatasaray’ın kaptanı Selçuk İnan, Fenerbahçe derbisinin ardından yaşanan olayların ardından suskunluğunu bozdu. Derbide mutlaka oynamayı düşündüğünü dile getiren milli futbolcu, oyuna alınmaması sonrasında hayal kırıklığını dile getirdiğini açıkladı. İlgili Haberi Oku

“OYUNCULARIMA SALDIRMAYIN”

“Selçuk biraz önce olayı anlattı. Üzerine ekleyeceğim bir şey yok. O’na olan sevgim ve saygım sonsuz, Selçuk ile ilişkim gayet iyi. Sneijder’i 11 yaşından beri tanıyorum. Takımı kuruyor şeklindeki söylemler çok anlamsız. Benim pozisyonum ile ilgili sorular olabilir. Bireysel eleştirerek yalan haberler çıkararak oyuncularıma saldırmayın. Öyle olduğunda bizi incitiyorsunuz. Ben de takımın incilmesine müsaade etmeyeceğim. O yüzden bir kere daha söylüyorum oyuncularıma saldırmayın. Olayı bireyselleştirmeyin, hepsi bir kere yüksek derecede saygıyı hak ediyorlar. Eğer bir şey gerçek olursa o farklı. Gerçek olmayan şeyler üzerinden hikayeler üretilmesine izin veremem.”

“CAVANDA’NIN OFANSİF ANLAMDA DAHA ÇOK KATKI SAĞLAYACAĞINI BİLİYORDUM”

“Fenerbahçe maçında Selçuk ısınıyordu. Maçta gerideydik ve o an ofansif anlamda katkı sağlayacak oyuncu aradım. 9 aydır buradayım hangi oyuncumun ofansif anlamda katkı vereceğini biliyorum. Eren’in sakatlanmasından sonra Cavanda’nın ofansif anlamda daha çok katkı sağlayacağını biliyordum. Cavanda’yı oyuna dahil etme sebebim buydu.”

“BURSASPOR MAÇINDAN GALİP AYRILMAK İSTİYORUZ”

‘Şu an benim için baskı değil de takımın durumu daha önemli. Benim için birinci sorun bu. Benim takımdan aldığım enerji Bursaspor maçını tabiri caizse bir rövanş olarak gördüğü. Ben de buna odaklandım. Bütün takımdan aldığım enerji Bursaspor maçından galip ayrılma yönünde”

“DERBİ MAÇI KAZA OLARAK DEĞERLENDİRMEMİZ GEREKİYOR”

Fenerbahçe maçı öncesinde yaptığım basın toplantısında takımda o enerjiyi alıyordum. Fenerbahçe maçı geride kaldı. Maç öncesinde olan o inancı ve isteği sahada görememek üzdü. Şu anda önemli olan derbi maçı bir kaza olarak değerlendirmemiz gerekiyor. Kendi sahamızda olan maçlarda patronun bizim olduğumuz yönünde bir mantalite sergiliyoruz.”

“BURSASPOR MAÇI SONRASI İSTİFA ETMEYİ HİÇ DÜŞÜNMEDİM”

Stresli ve gergin olduğum konusuna katılmıyorum. İlk 11’i ve taktiksel anlamda olan şeyleri kabul edebilirim ama bireysel anlamda oyuncularıma saldırıldığında bana çok dokunuyor Oluşan durumun çok adil olmadığını düşünüyorum son 4 maçtır alınan sonuçlar var. Hem benim hem de takımın yapması gereken Bursaspor maçında bunu geri ödeyebilmek. Ben Bursaspor sonrası istifa etmeyi hiç düşünmedim. Oyuncu grubunun bana inandığını görüyorum. Bursaspor maçı ile ilgili kafamda böyle birşey yok. Selçuk’un basın toplantısını seyrettim pazartesi günü aramızda olmayışının nedenini açıkladı. Beklemektense o şekilde yaptık toplantıyı.”

“DİL FARKINDAN DOLAYI GAZETE VE SPOR PROGRAMLARINI TAKİP EDEMİYORUM”

Daha önce Türkiye’deki gazeteleri takip etmediğini, ancak yalan haber konusunda görüş belirten Riekerink, bu soruyu gülerek şöyle yanıtladı: “Daha önceki durumdan farklı bir durum yok. Dilden dolayı gazete ve spor programlarını takip edemiyorum ama etrafımda bunları takip eden insanlar var. Onlardan geri dönüş alıyorum.”

Yayınlanma Tarihi:15:55,