SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’da sağ bekin ilacı Debuchy

Galatasaray’da sağ bekin ilacı Debuchy

Devre arasında takımı kuvvetlendirmeyi amaçlayan Galatasaray'da sağ bek bölgesine Arsenal'da şans bulamayan Debuchy önerildi. Sarı-kırmızılılar transfere sıcak bakıyor.

Menajerlik şirketi Mondial, Mathieu Debuchy'yi Galatasaray'a önerdi. Arsenal'den ayrılmak isteyen 31 yaşındaki oyuncu, ilk 11'de banko forma giyeceği sarı-kırmızılı kulübe sıcak bakıyor.

Galatasaray’da öncelik sağ bek krizini çözmek. Linnes, Sabri ve Cavanda'dan bir türlü istenilen verimi alamayan sarı-kırmızılılar, Avrupa'da başarılı bir kanat oyuncusu arıyor. Menajerlik şirketi Mondial, Cimbom'un bu derdine derman olacak bir isim önerdi. Arsenal ile ipleri kopma aşamasına gelen Fransız kanat oyuncusuMathieu Debuchy'nin Galatasaray'a haber gönderdiği öğrenildi.

31 yaşındaki Debuchy, Arsene Wenger ile yaptığı görüşmede “Oynayacağım bir takımistiyorum. Kendimi daha çok geliştireceğim” ifadelerini kullandı. İngiltere'nin Daily Star Gazetesi'nde yer alan habere göre Debuchy ile Roma ve Galatasaray ilgileniyor. Sarı-kırmızılı yönetim, devre arası transfer dönemindeDebuchy ile görüşmeleri hızlandıracak.