SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hollandalı Teknik Adam; “Zorlu periyotta rotasyon yapacak mısınız ? sorusuna; “5 hafta önce de zor fikstür demiştiniz, aynı şeyi duymuştum” demekle yetindi.

Advocaat, maçın önemine değinerek; “Bu maçın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Kazanırsak avrupa serüveni açısından büyük bir adım atacağız. Son maçımız Feyenoord deplasmanında, biz yarın akşam kazanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

İki derbi arasına denk gelen Zorya ve Rize maçlarının daha kolay olacağına dair düşünce karşısında ise Advocaat şunları söyledi:

“Biz sadece 11 oyuncudan oluşan bir ekip değiliz. 22 oyuncumuz var. Herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Yüksek bir rekabet var ve bu olumlu anlamda değerlendirilebilir. Son antrenmanda kim iyi durumdaysa, kim fit durumdaysa bakacağız. takımda rehavet adına bir şey görmüyorum, bizim takım profesyonel oyunculardan kurulu. Ayrıca Zorya kolay bir ekip değil. Bekleyip kontratak arayacaklardır. Konsantrasyon bizim için önemli olacak. Kolay bir maç olmayacak. Oyuncularım yapması gerekenleri iyi yapacaklardır, yapmazlarsa sorun yaşayacaklardır. Bizim yedek kulübümüzde çok kaliteli oyuncular var. Çok profesyonel oyuncularımız var, kendini hergün gerçekleştiren oyuncularımız var.”

“Elimizde iş yapacak yeterince oyuncu var”

Göreve ilk geldiği güne oranla kadronun daha da genişlemesi ile ilgili soru karşısında ise Advocaat, “Aatıf ilk zamanlar bu heyecanı vermedi. Şimdi UEFA listesinde yok, bu bir gerçek. Ligde bize katkısı olacak. Salih’in son antrenmanlarda agresif olduğunu görüyorum ama daha iyi olacaktır. Fernandao iyileşti. Ozan iyileşti. Dediğim gibi elimizde iş yapacak yeterince oyuncu var” açıklamasını yaptı.

Yayınlanma Tarihi:16:32,