SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Defol odamdan

23 Kasım 2016

Galatasaray'da gündem Florya Metin Oktay Tesislerin de sağlanamayan disiplin ortamı. Teknik direktör Riekerink'in gerek futbolcular üzerinde gerekse yöneticilere karşı tavrını koyamayıp ortaya çıkma ihtimali bulunan kaosları engelleyememesi, atanmış yöneticilerin takıma teknik direktörden daha fazla müdahale etmesi. Şimdi hep beraber yıllar öncesine gidelim teknik direktör Graeme Souness, akşam saatleri Florya'da bulunan odasın da elinde kahvesi çalışıyor. İçeriye o dönemin yöneticilerinden tüm Türkiye'nin halen daha çok iyi tanıdığı üç isim giriyor. Selamlaşmaların genel konuşmaların ardından üç yöneticiden biri söze giriyor.

Souness'e haftalardır oynatmadığı bir futbolcunun durumunu sormasının ardından bu futbolcuya önümüzdeki maçta ilk 11'de şans vermesi yönünde telkinde bulunuyor. Graeme Souness oturduğu koltuktan kalkıyor üç isme dönerek, tek cümle kuruyor, “Get the out of my room” yani “Odamdan çıkın” Geldiğimiz nokta da ise duruma bakarsak Riekerink ve kulüpteki çoğu üst düzey profesyonelde, “Tamam efendim, olur efendim” durumu hakim.

Souness'in verdiği tepki doğru ancak tepkisini dile getiriş şekli eleştirilebilir. Ancak buradan ortaya çıkan doğru şudur, Galatasaray'ın profesyonelleri başta teknik direktörler yeri geldiğinde saygı çerçevesinde doğrular ve sürekli başarıyı getirecek kişilere esir etmeyecek sistem adına gereken dik duruşu sergilemelidirler.

SADECE GÜNÜ KURTARIYORLAR

Galatasaray'da Başkanlık makamına ve yönetim kurulu üyelerine saygı tabi ki olmazsa olmazdır. Ancak yanlışı göre göre koltuğunu kaybetmeme adına itiraz etmemek herkesi idare etmeyi Galatasaray'a fayda olarak görmek en büyük zarar veren tavırdır. Evet, “Get the out ofmy room” (Defol odamdan) demeyin ama sürekli başarıları getirecek sistemleri oturtmak adına da saygı çerçevesinde duruşunuzu ortaya koyun. Kişilerin hatalarını örterek günü kurtarmak yerine Galatasaray'ın sistemine sahip çıkma adına, Souness duruşunu örnek alın.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek