SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Robin van Persie Suriyeli çocukların sesi oldu

Robin van Persie Suriyeli çocukların sesi oldu

Fenerbahçe'nin yıldızı Robin van Persie, Suriyeli çocukların durumuna dikkat çekmek için düzenlenen sergiye katıldı. Hollandalı futbolcu, etkinlikte Galatasaray'a attığı golle ilgili olarak da ilk kez açıklama yaptı.

Eğitim uzmanı Tülay Demir Oktay ve ekibi, Avrupa’da göç yolunda kayıp olan 10 bin Suriyeli çocuğun durumuna dikkat çekmek için ‘Resimler ile konuşan çocuklar' adlı sergiyi önceki gün Zorlu’daki Raffles Hotel’de gerçekleştirdi. Ülkemizde yaşayan Suriyeli çocukların yaşamlarına dikkat çeken sergiye Gül Gölge Saygı, Deniz Akkaya, Zeynep Demirel, Nebahat Çehre ve Robin van Persie olmak üzere birçok ünlü isim katıldı.

22 Kasım 2016Robin van Persie Advocaat ile küllerinden doğduAttığı 2 golle Galatasray maçının kahramanı olan Robin van Persie için Hollanda basını “Milli takımın kapısını araladı” ifadelerine yer verdi. RvP'nin yeniden kendisini bulmasında hocasının payı büyük…İlgili Haberi Oku

Tülay Demir Oktay, başlattığı bu sosyal sorumluluk projesiyle “Çocukların çizdikleri resimlerin, onların iç dünyalarını anlamamızda ne kadar önemli bir kaynak olduğunu gösteriyor” diyor ve ekliyor:

“Projemizle Avrupa'ya mülteci olmak üzere göç ederken kaybolan Suriyeli çocuklar üzerinde farkındalık sağlayacağız. Tüm dünyadan mülteci çocukların çizmiş oldukları resimleri analiz edeceğiz. Böylelikle uluslararası basında ve dünya gündeminde ses getireceğiz. Avrupa’da göç yolunda kaybolan mülteci çocuklara yazılı ve görsel basın yoluyla dikkat çekeceğiz. Zaten projemizi gerçekleştirirken birçok sivil toplum ve yardım kuruluşlarıyla iş birliği içinde çalışıyor olacağız.”

robin-van-persie-ic-22-11

“AİLECE SANATA DÜŞKÜNÜZ”

Sergiye eşi ve çocuklarıyla birlikte katılan Robin van Persie ise, “Spor kadar ailece sanata da düşkünüz. Tüm dünyanın Suriyeli çocukların dramına dikkat çekmesi gerekiyor” dedi. Ayrıca, Galatasaray’a gol atarak gerçek Fenerbahçeli olduğu için kıvanç duyduğunu sözlerine de ekledi.