SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Köprüyü geçinceye kadar

Riekerink ne güzel söylemişti. Derbi öncesi “Ayının postunu ayıyı vurmadan satamazsınız” diyerek iddialı söylemde bulunmuştu. Keşke iddialı konuşmayıp taraftarlara şirin gözükmeseydi. Çünkü daha düne kadar, “Sen aslansın, kaplansın” diyenler kendisini uçurumun kenarına kadar getirdi. Bunları niye mi anlattım? Size yaşanmış 3 olaydan örnekler vererek durumu özetleyeyim:

Sezon başında bir Galatasaray muhabiri olan Süleyman Rodop canlı yayın sırasında Riekerink'e, “Hem Fenerbahçe'yi hem de Beşiktaş'ı yenip 2 kupa kazandırdınız. Ancak birçok insan sizin Galatasaray'ı çalıştırmak için yetersiz olduğunuzu söylüyor. Bu sizi üzüyor mu?” diye sormuştu. Hedef gösterildi, sosyal medyada linç edildi, Levent Nazifoğlu ertesi gün GS TV'de, “İki kupa kazanmış hocamıza dangalağın biri, iki kupa almış hocamıza aptalca soru sordu” diye açıklama yaptı.

Geçenlerde bir spor gazetesinde çalışan arkadaşım Savaş Çorlu Riekerink'e, “Takımı Sneijder'mi yapıyor” diye sorunca kızılca kıyamet kopmuş hem Galatasaray Kulübü profesyonelleri hem de sarı-kırmızılı taraftarların hışmına uğramıştı. Önce sosyal medyada linç ardından da akredite cezası…

Son olarak Sezgin Gelmez'in -gazetecilik dışında bir amacı yok- sorusu aynen şöyleydi, “Siz çok mütevazı bir insansınız. Bunu gittiğimiz her yerde görüyoruz. Taraftar size saygı gösteriyor. Kızınız Hollanda'da garsonluk yapıyormuş. Aileniz de tıpkı sizin gibi. Bu kişiliğiniz futbolcular üzerinde etkili oluyor mu?” dedi. Hemen sosyal medyadan linç, akredite cezası……

Riekerink Bey!.. Fenerbahçe ile oynanan derbiye kadar Galatasaraylı taraftar ve yöneticiler arkanızda durdu ve şahsınıza laf söyletmedi. Ama başarısızlık sonrası kimse arkanızda duramaz. Bakın biz Türkler de aynen şöyle deriz hocam:

“Köprüden geçinceye kadar ayıya dayı derler.”

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek