SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kim yönetecek?

22 Kasım 2016

Galatasaray’da rüya çabuk bitti. Gerçekler çok uzun zaman geçmeden gün yüzüne çıktı. Şimdi soru şu: Galatasaray'da krizi kim yönetecek?

SORUMLULUK SPORTİF A.Ş YÖNETİMİNDE

Riekerink'i takımın başına getiren de transferleri gerçekleştiren de, Dursun Özbek, Alp Yalman, Levent Nazifoğlu, Mehmet Özbek, Nasuhi Sezgin, Mehmet Dedeoğlu, Murat İlbak'tan oluşan Sportif A.Ş Yönetim Kurulu ve Futbol Direktörü Cenk Ergün. Riekerink'i tercih sebepleri söz dinleyen, işe karışmayan ve futbolcuları üzmeyen bir yapısı olması mı?

HANGİ UZMAN İSİM YOL HARİTASINI BELİRLEYECEK?

Ortaya çıkan futbol kaosunu, turizm sektöründe faaliyet gösteren şirketleri bulunan Dursun Özbek ve Mehmet Özbek mi? Tekstil sektöründe faaliyet gösteren şirketleri bulunan Nasuhi Sezgin mi? Reklam sektöründe uzman olan Murat İlbak mı? Mevcut transferlerin ve stratejinin sorumluluk sahibi Levent Nazifoğlu mu? En son 1996 senesinde aktif olarak kulübün içinde olan ve başkanlık yapan Alp Yalman mı? Avukat Mehmet Dedeoğlu mu? Yoksa Futbol Direktörü Cenk Ergün mü? Çözecek…

EL ALTINDAN ‘BEN YAPMADIM O YAPTI' KULİSLERİ BAŞLAMIŞTIR

Şimdi alışılagelmiş şekilde el altından, “Ben anlattım dinlemediler. Ben hiçbir şeye karışmadım. Yetkim yoktu. O yaptı, ben yapmadım. Sorumluluğu onlara verdimyapamadılar” gibi söylemleri başlamıştır. Yok öyle sayın yöneticiler mevcut durumu oluşturan kararların tamamında imzanız varsa bu kaosta hepinizin payı var.

RIEKERINK'İ YOLLAMAK KURTARMAZ

İnşaat işleri kadar spor yönetim stratejisi için proje üretmeyen, teknik direktörü futbola patronluk yapacak bir isim yerine futbolcuların ve kendilerinin yönetebileceği özelliğe sahip bir isimden seçen, kadro kalitesini Kasımpaşa kalitesinde tutarak bunu vizyon olarak gösteren sevgili yöneticiler Riekerink'i yollayarak kendinizi kurtaramazsınız! Şimdi sizin için icraat vakti: Sahne sizin kriz ortada bekliyoruz haydi yönetin…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek