SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fatih Altaylı’dan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’e ağır eleştiri!

Fatih Altaylı’dan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’e ağır eleştiri!

Fenerbahçe derbisinde alınan mağlubiyetin ardından Galatasaray yönetimi ve teknik heyetine eleştiri yağmuru sürüyor. Bu eleştirilerin en ağırlarından biri de Galatasaraylı eski yönetici Fatih Altaylı'dan geldi. Altaylı, Dursun Özbek'e sert sözlerle yüklendi.

Galatasaray’ın Fenerbahçe deplamanında aldığı 2-0’lık yenilgi ve ortaya konulan futbol, Florya’yı karıştırdı. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve teknik direktör Jan Olde Riekerink çevresinde yoğunlaşan eleştirilere Habertürk yazarı Fatih Altaylı da katıldı. Bir dönem Galatasaray’da yöneticilik de yapmış olan Fatih Altaylı, Dursun Özbek’in derbi öncesi taraftarlarla yaptığı buluşmayı eleştirdi.

22 Kasım 2016Galatasaray`ın kurtuluş reçetesi: Sneijder`i sat Riekerink`i kovHaber Müdürümüz Yasin Yıldırım, Galatasaray’ın kurtuluş reçetesini yazdı.İlgili Haberi Oku

Dursun Özbek yönetiminin istifa etmesi gerektiğini savunan Fatih Altaylı, konu ile ilgili yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Bu saatten sonra Riekerink gitse ne olur, kalsa ne olur? Galatasaray'da asıl sorun yönetim. Bu yönetim kaldıkça olacağı budur. Galatasaray böyle başkan görmedi yemin ederim. Maçtan önce taraftarlarla buluşup, küfür kıyamet tezahüratın içinde basına poz veriyor. Yuh artık. Sonra da elinde kolum kadar bir ekmek arası köfte mi, sucuk mu ne, onunla kameraların önünde. Ne burası kardeşim; Taşlıtarla kulübünün başkanı yapmaz bunu ya! Yemin ederim bu manzaraları gördükçe “Acaba ilkokul çağında olsam, bunları görünce yine Galatasaraylı olur muydum?” diye kendi kendime soruyorum.

Bence yönetim gitmeli. Ve ne yazık ki, bu yönetim, bu anlayış, Galatasaray'ın son atımlık barutunu, Riva ve Florya'yı satıp değerlendirecek. Yemin ederim kabus gibi bir şey. Dekadans (çöküş) dedikleri bu işte. Tabii Türkiye'nin de aynası aslında.”