SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Toplamda 241 bin Euro alacağı bulunan Gine asıllı Fransız futbolcuya önce 100 bin, ardından, 32 bin Euro ödeyen Başkan Süleyman Urkay ve Asbaşkan Ali Fırat’ın kendi imkanlarıyla dün yaptığı 11 bin Euro ödemenin ardından Sylla’nın alacağı 98 bin Euro’ya indi. Başkan Urkay, bu hafta içinde kalan parayı da yatırarak Sylla dosyasının kapatacaklarını söyledi. Urkay, ayrıca hafta içerisinde Bulgar stoper Dimov’a olan 53 bin Euro borcun da ödeneceğini söyledi.

Geçen yıl Denizlispor’un “akil adamlar” heyetinde yer alan sanayici Derya Baltalı’nın, 1 milyon 150 bin TL temliğini kaldırması ve alacağından vazgeçmesi üzerine bu hafta iddaa ve Futbol Federasyonu’ndan gelecek para Sylla ile Dimov’a aktarılacak.

Başkan Urkay, Manisaspor maçı öncesi futbolculara da bir miktar ödeme yapılacağını söyledi. Urkay ayrıca cumartesi günü gerçekleşecek olağanüstü tüzük kongresine tüm üyeleri davet etti. Urkay, “Tüzük değişikliği ile üyeliklere getirilen sınırlamayı kaldıracağız ve yönetimlerin kendi dönemlerindeki borçtan sorumlu olmalarını sağlayacağız. Yönetimler sınırsız borçlanma yapıp gidemeyecek” dedi.