SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor´dan CAS duruşmasında Aydınlar hamlesi

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın şike sürecinde yaşananları anlatması için Spor Tahkim Mahkemesi'ndeki (CAS) duruşmaya davet edildiği ancak, Aydınlar'ın bu davete yanıt vermediği ortaya çıktı.

Güncellenme: 19:12, 21/11/2016
Trabzonspor´dan CAS duruşmasında Aydınlar hamlesi

Futbolda 2010-11 sezonundaki şike sürecinde haklarının verilmediği gerekçesiyle Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvuran Trabzonspor’un, 18 Kasım 2016 Cuma günü İsviçre’nin Lozan kentinde görülen duruşmaya tanıklık yapması için eski TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ı da davet ettiği belirtildi. CAS heyetinin Aydınlar’ın tanık olarak dinlenebileceğini bildirdi. CAS, hem de bordo mavili kulübün, eski TFF başkanını duruşmaya davet ettiği belirtildi.

ŞİKE SÜRECiNDE YALNIZ BIRAKILDIĞINA VURGU YAPILDI

Mehmet Ali Aydınlar’ın davetlere yanıt vermediği, bunun üzerine Trabzonspor Kulübü’nün de Aydınlar’ın daha önce TFF Başkanlığı döneminde şike süreciyle ilgili yaptığı açıklamaları video özeti olarak mahkemeye sunduğu ifade edildi. Bordo mavili kulübün Hukuk Kurulu’nun ayrıca şike sürecinde Trabzonspor’un TFF yönetimlerince yalnız bırakıldığına vurgu yaptığı da kaydedildi.

Yayınlanma Tarihi:18:58,