SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İkibinüçyüz’bir’

21 Kasım 2016

Galatasaray’ın basın toplantıları dışında fayda sağlayacak bir teknik direktöre ihtiyacı olduğunu dün akşam bir defa daha görmüş olduk. Rakibin olası tehlikelerini öngöremeyen Riekerink'in takımı, 45. dakikada resmen Alper'in ara pasına müdahale etmeyerek arkasında Şener'i meraklı gözlerle takip edip sonra da Van Persie'yi izleyerek güzel bir golün oluşumuna ortak oldular. Dünya üzerinde bütün teknik direktörlerin taktik tahtasının başına geçince rakipte Van Persie varsa ilk talimatı, “Bu adamı ceza sahası içinde boş bırakmayın” olur. Üstelik adam Hollandalı yani Antepli falan değil. Riekerink'in çocukluğunu bildiği yıldız bir futbolcu ceza sahasında boş kaldı ve gol attı.

Hafta içinde eleştirildiğinin farkında olmadığını söyleyen Riekerink Bey'e soruyorum:

Podolski ve Selçuk ilk 11 başlayamayacak kadar ağır bir bağırsak enfeksiyonu geçiriyorsa neden kulübede oturuyor? Almasaydın kadroya, hasta adamı neden alıyorsun? Sakatlık bacakta değil ki bağırsakta! 45 dakikalık gücü varsa Podolski ilk 45'te kullanılır. Riekerink neyi düşündü de kulübede oturttu Selçuk ve Podolski'yi, hiç bir şey anlamadım.

Cüneyt Çakır'ı es geçersek bize de yazıklar olsun. Bir hakem düşünün Galatasaray'a ilk 45 dakikada her fırsatta sarı kart gösterip elini ayağını bağlama görevini layıkıyla yerine getirdi. Bence Fenerbahçe, Cüneyt Çakır'ın bu katkısını da düşünerek oyun planını uygulamaya koymuştur. Hasan Ali ilk yarıda Sinan Gümüş'ün ayağını kırmasına ramak kalmasına rağmen kart görmüyorsa, Cüneyt Çakır oturup bu maçı 3 defa daha izlesin. Vicdanı rahatsa kendisinden özür dileyeceğim.

Sonuç olarak, rakibi analiz edemeyen, futbolcularına her maçta olduğu gibi bu maçta da adam paylaşımı organizasyonunu uygulatamayan, 66 dakikada 0 şut atan Sneijder'ı oyundan daha önce almaya cesaret edemeyen bir teknik direktörün Galatasaray A takımını çalıştırma şansı yoktur. Riekerink dün gecenin de 2301. taraftarı olarak sahada yerini almıştı, sonuç da bu yüzden kimseyi şaşırtmadı. Bu arada transferin patronları da Riekerink ile beraber lütfen kenara çekilsinler.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek