SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hasan Can Lazoğlu gümüş madalya kazandı

Türkiye Tekvando Milli Takımı, Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası'nın son gününde Hasan Can Lazoğlu ile gümüş madalya kazandı.

Güncellenme: 11:55, 21/11/2016
Hasan Can Lazoğlu gümüş madalya kazandı

Dünya Tekvando Federasyonu (WTF) tarafından Kanada’nın Burnaby kentinde düzenlenen ve 98 ülkeden yaklaşık 900 sporcu katıldığı Dünya Gençler Taekwondo Şampiyonası sona erdi. Şampiyonanın son gününde bayanlar 68 ve +68 ile erkekler 78 ve +78 kilolarda müsabakalar yapılırken, Türkiye adına 4 sporcu mücadele etti. Erkekler 78 kiloda tatamiye çıkan Hasan Can Lazoğlu ülkemize gümüş madalya kazandırırken, +78 kiloda Emre Kutalmış Ateşli ile bayanlar 68 kiloda Simge Erensayın çeyrek final, +68 kiloda Melisa Mızrak ise 3. turda şampiyonaya veda etti.

TOPLAMDA 8 MADALYA

Türkiye Tekvando Milli Takımı, Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası’nı 2’si altın, 1’i gümüş ve 5’i bronz olmak üzere 8 madalya ile tamamladı. Türkiye, 98 ülkenin mücadele ettiği şampiyonada madalya sıralamasında Kore, İran ve Rusya’nın ardından dördüncülüğü elde etti. Türkiye, madalya sayısına göre yapılan sıralamada ise, Rusya ve Kore’nin ardından üçüncü sırayı aldı. Türkiye, erkek takım sıralamasında Kore ve Rusya’nın ardından Dünya üçüncüsü olurken, bayanlarda İran, Tayvan ve Rusya’nın ardından dördüncülüğü elde etti. Şampiyonada ülkemizi temsil eden uluslararası hakem Güler Gençtürkoğlu da, şampiyonanın en iyi 5 hakeminden birisi seçildi.

Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası’nda madalya kazanan Türk sporcular şu şekilde:

Altın madalya: Hakan Reçber (59 kilo), Şeyma Nur Söğüt (63 kilo)

Gümüş madalya: Hasan Can Lazoğlu (78 kilo)

Bronz madalya: Derya Eşme (44 kilo), İkra Kayır (52 kilo), Ayşenur Özcan (59 kilo), Ferhat Can Kavurat (63 kilo), Ferhat Muhammet Saroğlu (68 kilo)