SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın sakatlarında son durum

Spor Toto Süper Lig'deki Fenerbahçe - Galatasaray maçında sakatlanan Eren Derdiyok ve Serdar Aziz'in sağlık durumları hakkında sarı-kırmızılı kulüpten açıklama geldi.

Güncellenme: 15:01, 21/11/2016
Galatasaray’ın sakatlarında son durum

Spor Toto Süper Lig’in 11’inci haftasında dün akşam oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde sakatlanan Eren Derdiyok ile Serdar Aziz’in sağlık durumları hakkında sarı-kırmızılı kulüpten açıklama geldi. Yapılan açıklamada çenesine darbe alan ve geçici bilinç kaybı yaşayan Eren Derdiyok’un yaplan tetkiklerinde herhangi bir olumsuz bulguya rastlanmadığı, Serdar Aziz’in ise burnunda kırık olduğu belirtildi.

Galatasaray’dan yapılan açıklama şu şekilde: “Çenesine aldığı darbe sonucu saha içinde geçici bilinç kaybı yaşayan ve ilk müdahalesinin ardından sponsor hastanemiz Liv Hospital’da yapılan tetkiklerinde herhangi bir olumsuz bulguya rastlanmayan Eren Derdiyok, müşaadenin ardından hastaneden taburcu edilmiştir. Oyuncumuz, bugünkü rejenerasyon çalışmasına katılmıştır.

İkinci yarıdaki bir pozisyonda yüzüne aldığı darbenin ardından ilk müdahalesi soyunma odasında gerçekleştirilen ve burun kemiğinde kırık şüphesiyle sponsor hastanemiz Liv Hospital’a götürülen Serdar Aziz’in yapılan kontrolünde burnunda kırık tespit edilerek alçılama işlemi yapılmıştır. Oyuncumuzun özel bir maskeyle antrenmanlara ve maçlara katılımı öngörülmüştür.”

Yayınlanma Tarihi:14:54,