SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ergin Ataman: Maçı kazanmak önemliydi

Galatasaray Odebank Başantrenörü Ergin Ataman, 84-78 kazandıkları Beşiktaş galibiyeti sonrası, "Bu galibiyet önemliydi. Bizim açımızdan iyi bir akşam oldu" dedi.

Güncellenme: 00:10, 22/11/2016
Ergin Ataman: Maçı kazanmak önemliydi

Galatasaray Odebank, Spor Toto Basketbol Ligi 7. hafta maçında, Abdi İpekçi'de Beşiktaş Sompo Japan'ı 84-78 devirdi. Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, “Bu kadar sık maç temposunda Beşiktaş gibi bir takımı yenmek önemli. Bizim açımızdan iyi bir akşam oldu” diye konuştu.

Ataman, önemli bir galibiyet aldıklarına dikkat çekerek, “Maçın özellikle ikinci yarısına iyi başladık. Agresif savunmayla başladık. Göksenin'i kullandık, ortada Sinan Roll'u iyi tuttu. Beşiktaş'ın kontrolünde giden bir ilk yarı vardı. Ribaundlarda 14 hücum ribaundu verdik, oyun Beşiktaş lehine gidiyordu, ikinci yarı bunu terse çevirdik, böyle olunca da hücumda da iyi olduk. Özellikle bu akşam bireysel performanslar ön plana çıktı. Top paylaşımlarını iyi yaptık. Son 3 dakika kala maçı kopardık, 13 sayıya çıkardık. Daha sonra yine top kayıpları yaptık ama bu kadar sık maç temposunda Beşiktaş gibi bir takımı yenmek önemli. Bizim açımızdan iyi bir akşam oldu” diye konuştu. Maç sonrası takım kaptanı Sinan Güler ise yaptığı açıklamada, “İyi bir galibiyet aldık. Beşiktaş sezona iyi başladı, oynadıkları oyun ortada. Maçın genelinde sabırlı oynamamız yardımcı oldu. Dönem dönem kolay atışlara izin verdik. Maçı kazanmak önemliydi” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:57,