SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bruma istedi RVP bitirdi

Galatasaray, sürprizlerle dolu bir kadroyla sahaya çıktı. De Jong, Serdar Aziz, Sinan ilk 11'de… Selçuk'a acil şifalar ama yokluğunda sanki De Jong daha iyi olmuş, Galatasaray'ın hareket kabiliyetini arttırmış Tolga'yla beraber orta sahada. Fenerbahçe'de ise M. Topal ve Lens'in yokluğu önemli eksikliklerdi. Tüm bunlara rağmen ilginçtir oyun orta sahada oynanmasına, rakip kaleye gidememelerine rağmen iki takım da istekli, heyecanı ve ikili mücadele gücü yüksek bir orta saha oyunu sundular.

Nadir pozisyonlardan birinde Sow'un getirdiği Volkan Şen'in yüzde yüz golü harcayışını heyecanla seyrettik. De Jong'un, Tolga'nın Josef'in, Alper'in dikine oynamaya çalışmaları oyuna heyecan kattı. İki takım da birbirlerini kilitleyerek oynatmamaya çalıştılar hatta oyunu açıklara bile açtırmadılar, öyle ki Tolga Volkan'la, Şener Bruma'yla karı koca gibiydiler. Galatasaray meşhur boş pas oyununu bile oynayamadı derken 45'te Alper'in Şener'e pasında sıfır dan ortaladı. Van Persie'nin zarafet dolu vuruşu ile top Muslera'nın koruduğu kalede ağlarla buluştu. Bruma'nın Şener'in belini bir kırışı vardı ki Şener uzun süre kendine gelemedi.

İkinci devre ataklarla başladı. Galatasaray'ın yediği gol, takımların oyunu kenarlara açmaya, atakların oluşmasını sağladı sanki. Bruma'nın resitali ayrı zevkti seyredenler için. Serdar Aziz, Van Persie iyi oynadılar. Bruma iyi ama her zaman ki gibi bencildi. Her iki takım da çok istekli bir görüntü sergiledi. Ama daha çok isteyen Fener takımı sanki daha atak oynadı ki sahanın iyilerinden Serdar Aziz'in Josef'i düşürerek penaltı yapması başka iyi Van Persie'nin ikinci golü atmasına sebep oldu. Bu golden sonra oyun dengeli devam etti ve kazanan Fener oldu.

Yazarın Diğer Yazıları