SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: Galatasaray’ın bir hocası yok

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, maç sonunda sarı-kırmızılıların teknik direktörü Jan Olde Riekerink'in tercihlerini eleştirdi.

Güncellenme: 00:07, 21/11/2016
Rıdvan Dilmen: Galatasaray’ın bir hocası yok

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV Spor’daki Yüzde Yüz Futbol programında, Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink’i yerden yere vurdu. Galatasaray’ın bir teknik direktörünün olmadığını söyleyen Dilmen, Hollandalı hocanın tercihlerini eleştirdi.

İşte Rıdvan Dilmen’in maç sonu sözleri:

Galatasaray’n savunması Avrupa düzeyinde bir savunma değil. Bu dörtlüyle Fenerbahçe’ye pozisyon vermeme imkanın yok. Ne gördün de Serdar Aziz’le başladın? Semih 2 maçtır iyi oynuyor da ne oldu da oynatmadın. Neden Selçuk İnan’ı oynatmadı. Teknik direktörü yok zaten takımın. Çıkıyorlar oynuyorlar. Galatasaray’ı küçük maçların büyük takımı yaptı Galatasaray’ın hocası.

Nasıl derbi kazanacaksın? Antrenörlük bilimsel çalışmak değil. Takımın başında lider olacak. Bugün Galatasaray’ın başında Fatih Terim olsa, takım kişilikli oynardı. Bugün 0-0 bitse ne olurdu? Ben Galatasaraylı olsam üzüldüm. Fenerbahçe’nin kazanması gerekiyordu. Olağanüstü mücadele ettiler.

İlk yarı Galatasaray kaleye geldi mi? Maçın genelinde top Galatasaray’daydı. Tolga de Jong’a veriyor, De Jong yana veriyor… Çok pas yapmak maçı kazanmak değil. Barcelona dün yüzde 81 pas yaptı.

Yayınlanma Tarihi:22:18,