SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dick Advocaat: 3 puandan fazlası değil

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, maç sonunda açıklamalar yaptı. Hollandalı, ligin üst sıralarına tırmanma açısından önemli bir 3 puan aldıklarını vurguladı.

Güncellenme: 23:51, 20/11/2016
Dick Advocaat: 3 puandan fazlası değil

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Galatasaray galibiyetini “3 puandan fazlası değil” diyerek yorumladı. Üst sıralara ulaşma açısından kilit bir maç olduğuna vurgu yapan 68 yaşındaki teknik adam, taraftarları maçlara daha çok gelmeye davet etti.

Dick Advocaat maç sonunda şu ifadeleri kullandı:

“3 puandan fazlası değil. Kazanmak zorunda olduğumuz bir karşılaşmaydı. Ligde doğru yere gelme açısından bizim için önemliydi. Rakibe fazla pozisyon vermedik. İyi fırsatlar yakaladık ve bunu değerlendirdik. Harika taraftarlarımız var. Oyuncularımız da onlara ihtiyacımız olduğunu gösterdiler. Oyuncular hem kendileri için hem de taraftar için oynadı. Umarım daha fazla gelirler.”

“Şu anda 3.5 -3 aydır beraber antrenman yapıyoruz. Bizim ne istediğimiz oyuncularımız biliyor. 2 oyuncumuzun yerine başka 2 oyuncu oynadı. 11 oyuncu ile maç kazanamazsınız 20-22 futbolcuya ihtiyaç vardır.”

VAN PERSIE’YE ÖVGÜ

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, iki gole imza atan Van Persie ile ilgili soru üzerine, “Hepimiz kalitesini biliyorduk. Belki önceden farklı bir idman tarzında çalışıyordu. Bizimle belki daha alışık olduğu bir idman tarzında çalışmaya başladı. Ben geldikten sonra önce fit olması gerektiğini söyledim. Sürekli kendini geliştirdi ve goller atmaya başladı. Kalitesini biliyoruz ama belki fiziksel olarak da bir şeyler yapması gerekiyordu ve yaptı” cevabını verdi.

“TARAFTARLARIMIZ KALİTESİNİ GÖSTERDİ”

Maça çıkmadan önce 17 yıllık seriyi çok fazla düşünmediklerini ifade eden Advocaat, “Bizin için bu akşam önemliydi. Yenilseydik puan farklı beşe çıkacaktı. Şimdi Galatasaray'ın önündeyiz. Taraftarlarımız da daha önceki maçlarda kalitesini gösterdi. Her maça gelirseler içeride çok zor maç kaybederiz. Müthiş bir atmosfer vardı” dedi.

“OYUNCULARIMIZ NE İSTEDİĞİMİZİ BİLİYOR”

Hollandalı teknik adam, sarı-lacivertli oyuncularla birkaç aydır birlikte çalıştıklarını hatırlatarak, “Oyuncularımız artık ne istediğimizi biliyor. Organizasyon bizim için çok önemli. Biz oyuncularımıza özgürlük tanıyoruz ama organizasyon bizim için çok önemli. Eksik oyuncularımız vardı ama yerlerine oynayan oyuncularımız da ellerinden geleni yaptı. Rekabet bizim için çok önemli” diye konuştu.

“SOUZA’DAN MEMNUNUM”

Josef de Souza'nın performansı ile ilgili soru üzerine Advocaat, “Souza'nın oynadığı oyundan memnunum. Oyunu kontrol eden taraf bizdik. Organizasyon anlamında takımımdan çok memnunum. Josef kendini geliştiriyor. Aynı şekilde Alper'den de memnunum. Aatif'in yedek kulübesinde oturması bu maçta takımımız için belki iyi oldu ama onun için iyi değildi” açıklamasını yaptı. İkinci yarıda Alper'i orta sahaya aldıklarını söyleyen Advocaat, “Orta sahada daha güçlüydük. Moussa'nın hızını kullanabileceğimizi düşündük. Yapmak istediklerimizi saha içinde oyuncularımız gerçekleştirdi. Onların da keyif aldığını düşünüyorum. Galatasaray’a karşı böyle oynamak bizim için sevindirici. Doğru hamleler yaptık. Josef'in penaltı pozisyonu komplike bir oyuncu olduğunu gösteriyor” şeklinde konuştu.

SALİH UÇAN YORUMU

Tecrübeli teknik adam, Salih Uçan ile ilgili soru üzerine ise, “Monaco maçlarını ben de izledim. Salih hala bana Fenerbahçe'nin futbolcusu olmak istediğini göstermeli. Bunu oyuna alırken kendisine de söyledim. '10 dakikan var. Neler yapabileceğini bana göster' dedim. Hala kendini kanıtlaması gerekiyor” şeklinde cevap verdi.

Galatasaray karşısındaki galibiyetin şampiyonluk yolunda kendilerine nasıl bir katkısı olacağını değerlendiren Advocaat, “Sezon başında çok fazla puan verdik. Sonra hep üç puan almalıydık o yüzden her maç bizim için kritikti. Bu maçtan sonra ya beş puan geri düşecektik ya da öne geçecektik. Bizim için her maç önemli ve kritik. Zirveyi yakalayana kadar bu performansa devam etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

20 Kasım 2016Jan Olde Riekerink: Takıma güveniyordum; ama…İlgili Haberi Oku

Yayınlanma Tarihi:22:59,