SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Derbinin kahramanı Van Persie konuştu

Derbinin kahramanı Van Persie konuştu

Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı 2-0 yendiği maçta iki gol atan Robin van Persie, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında Galatasaray’ı attığı iki golle yıkan Robin van Persie, maç sonunda yayıncı kuruluşa konuştu. Çok mutlu olduğunu belirten Hollandalı yıldız, stattaki atmosferi de çok beğendiğini söyledi.

Van Persie’nin açıklamaları şöyle;

Gerçekten harika hissediyorum. En büyük rüyalarımdan biriydi bu derbide gol atmak ve galibiyetle ayrılmak. Golü atıp galip gelemeseydik iyi olmazdı benim için. Daha önce büyük maçlarda oynadım ama böyle atmosferde oynamadım. Çok çok özeldi benim için. Gururlu ve mutluyum. Artık ligin yukarısındaki grubun yakınına geldik.

(Galatasaray’a gol atıp gerçek Fenerbahçeli olduğu sorusuna cevap) Taraftarlar bunu bana çok sık hatırlatıyordu. Fenerbahçeli taraftarların Galatasaray’a gol atmakla ilgili hislerini biliyordum. Bu üzerimde biraz baskı oluşturdu ama sevincimde bunun mutluluğunu görebilirsiniz. 25 milyon Fenerbahçeli’nin bu maçı izlediğini biliyorum. Böyle harika taraftarı olan takımın parçası olduğu için çok mutluyum.

Van Persie’nin oğlu da maç sonunda yayıncı kuruluşun kameralarının önüne geçerek, babasının attığı golün çok güzel olduğunu söyledi.