SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Benfica öncesi moral buldular

Beşiktaş; Başakşehir, Fenerbahçe ve zorlu Avrupa maçlarının arifesinde Adanaspor karşısında sahaya çıktı. Kartal, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkma yolunda büyük önem taşıyan Benfica maçı öncesi moral arıyordu. Şenol Güneş derbi haftası, “Adana maçını düşünüyoruz” dese de Rhodolfo, Tosic ve Adriano'yu riske etmeyip kadroya dahil etmemiş, çarşamba günkü maçı ön plana almıştı sanki. Uzun süreli sakatlık yaşayan oyuncuları da katarsak, eksik sayısı azımsanmayacak derecede. Ama önemli olan maç kadrosuna baktığımızda, “Bu da olmamış” diyemedik. Tek yeni Atınç'ı gördüğümüzde ise “Artık zamanı gelmişti” dedik.

Maça tempolu başlayan Beşiktaş oldu. İlk yarı boyunca sol kanatta izlediğimiz Beck ve Cenk Tosun yerlerini hiç yadırgamadı. Takımın asist yıldızı Oğuzhan, kendine yakışan bir pasla Aboubakar'ı golle buluşturdu. Haftalardır boy hedefi haline getirilen Quaresma, Adana seyircisinin yabancı cisimlerine maruz kaldı. Ele çarpan topların penaltı olması, ‘el doğal halinde mi değil mi' gibi birçok tartışmalara neden olacağa benziyor. Beck'in ortasında ele çarpan top ile penaltı noktasının başına Cenk Tosun geçti ve ilk 17 dakikada skorun 2-0'a gelmesi Beşiktaş'ı rahatlattı.

İkinci yarı skor avantajı ile rölantide oynayan Beşiktaş, karşılığını penaltıdan kalesinde gördüğü golle aldı. Sıkıntı Atınç'ın ilk maçında penaltıya neden olmasıydı. 2-1'lik skor Adana'yı hareketlendirse de takımlar arasındaki farkı kapayamadı. Lider çarşambayı düşünmeye başladı.

Yazarın Diğer Yazıları