SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
İngiltere’de TV bereketi

İngiltere’de TV bereketi

Suning Grubu, Premier Lig’in Çin’deki naklen yayın haklarını 3 yıllığına 700 milyon dolara satın aldı. Böylece ligin toplam yayın geliri 7 milyar doları aştı.

İngiltere Premier Ligi astronomik bir televizyon anlaşmasına daha imza attı. Dünyanın en çok seyredilen ligi olarak kabul edilen ligin yönetimi, Çin ile yayın hakları için 700 milyon dolarlık sözleşme konusunda el sıkıştı. İtalyan ekibi Inter'in de sahibi olan Suning Grubu, 2019'dan geçerli olmak üzere yayın haklarını yıllık 233 milyon dolardan üç yıllığına satın aldı. Premier Lig'e ülke dışından toplamda en yüksek naklen yayın ödemesini ise daha önce ABD yapmıştı.

18 Kasım 2016Türkiye`nin marka değeri Avrupa`nın yanına yaklaşamadıTürkiye, 21 Kasım Pazartesi gerçekleştirilecek Spor Toto Süper Lig yayın ihalesine kilitlendi. 600 milyon doları bulması beklenen ihale bedeli, ağızlarından marka değerini düşürmeyen Türkiye’deki spor yöneticileri bu rakamın ne kadar büyük olduğundan dem vururken, aslında değer olarak Avrupa’nın yanına bile yaklaşamıyoruz.İlgili Haberi Oku

RAKAMLAR UÇTU

NBC televizyonu 6 sezon için yıllık yaklaşık 167 milyondan toplam 1 milyar dolara hakları satın almıştı. Dev ligin ülke içi rakamları da dudak uçuklatıyor. En son Sky ve BT kanalları, 2016-19 arası için ihaleyi 6.3 milyar dolarla kazanmıştı.