SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaşlı taraftarların aracı taşlandı

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Adanaspor, sahasında Beşiktaş'ı konuk etti. Adana'da takımlarını desteklemek için maça giden siyah beyazlı taraftarların bulundukları araç taşlandı.

Spor Toto Süper Lig’de Adanaspor-Beşiktaş maçının öncesi, Beşiktaş taraftarları 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nın kuzey bölümündeki misafir girişinden alınırken, aracı taşlanan bir siyah beyazlı taraftar güvenliğin sağlanmadığını belirtip, tepki gösterdi.

detay-1

Kuzey kale arkası ile kapalı tribüne alınan Beşiktaşlı taraftarlardan bazılarının araçları, Adanaspor’un güney girişinden geçerken taşlandı. Küçük bir çocuğun da yolculuk ettiği aracının camı atılan taşla kırılan İstanbul’dan geldiğini belirten bir Beşiktaş taraftarı, polis ekiplerine güvenliğin sağlanmadığını söyleyerek, tepki gösterdi. Küçük kız çocuğu ise korku dolu anlar yaşadı.

detay-2

Adana’da oynanan karşılaşmaya yeğenleriyle gelen engelli taraftar Tülin Aydoğan, siyah beyazlı takımın koyu bir taraftarı olduğunu belirterek, “Beşiktaş’ın yanında yer almak için yeğenlerimle birlikte stada geldim” dedi.

detay-3