SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zeljko Obradovic: Bizim normal kalitemiz bu

Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic, üst üste aldıkları mağlubiyetlerin ardından Anadolu Efes karşısında kazanmalarının kendilerine moral verdiğini söyledi.

Güncellenme: 00:05, 18/11/2016
Zeljko Obradovic: Bizim normal kalitemiz bu

Turkish Airlines Euroleague’in 8. haftasında Anadolu Efes’i 88-80 mağlup ettikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, üç maç kaybettikten sonra kazandıklarını ve kendileri için ciddi bir moral olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“6 günde 4 maç yaptık ve Anadolu Efes maçı herkes için zor oldu. Avrupa basketbolunda her karşılaşmaya hazır olmanız gerekiyor. Bugün biraz fazla rotasyon yapmaya çalıştım. Gelecekte de bunu yapmamız gerekiyor. Maccabi FOX ile çok benzeyen bir takımla oynadık. Bugün tamamen farklı bir tablo vardı. Bazı pozisyonlarda top kaybı yaptık, topu ellerine verdik, onlar da sayıya çevirdiler. İlk yarıda kontrol bizdeydi. Hem 3’lüklerde hem 2’liklerde çok iyiydik. Bizim normal kalitemiz aslında bu. Euroleague’in en kötü 2 sayı atan takımı olmamamız gerekiyor. Oyuncuları tebrik ediyorum. Taraftarlarımız çok güzel destek verdi.”

Melih Mahmutoğlu’nun performansını da değerlendiren Zeljko Obradovic, “Melih gibi oyuncuların takıma destek vermesi, kararlı adım atması, sadece hücumda değil savunmada da katkı yapması gerekiyor” dedi.

PERASOVIC: ÇOK FAUL KAÇIRDIK

Anadolu Efes Başantrenörü Velimir Perasovic ise Fenerbahçe’yi tebrik ederek, “İlk 25 dakika iyi basketbol oynadık, bu yüzden avantaj elimizdeydi. Özellikle avantajı daha da artıracağımız yerlerde çok fazla faul atışı kaçırdık. Son çeyrekte biz hücumda basket bulamazken Fenerbahçe sayı buldu ve farkı 10 sayıya çıkardılar. Bu da kırılma noktası oldu. Tabii ki savaştık. Birçok hücum ribaundu aldık ancak Fenerbahçe’yi kendi sahasında yenmek için yeterli değildi” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:00:02,