SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Cüneyt Çakır’ın yönettiği İngiltere – İskoçya maçına soruşturma

Cüneyt Çakır’ın yönettiği İngiltere – İskoçya maçına soruşturma

FIFA, İngiltere ile İskoçya arasında oynanan ve Cüneyt Çakır'ın yönettiği maç hakkında soruşturma açtı.

FIFA, 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde Cüneyt Çakır’ın yönettiği İngiltere – İskoçya maçı hakkında disiplin soruşturması başlattı. FIFA’dan yapılan açıklamaya göre, 11 Kasım’da İngiltere’nin başkenti Londra’daki Wembley Stadı’nda oynanan maça, futbolcuların gelincik sembolü bulunan pazubandıyla çıkmasından dolayı iki ülke milli takımı hakkında soruşturma açıldı. Türk hakem Cüneyt Çakır’ın yönettiği maçta İngiltere, İskoçya’yı 3-0 mağlup etmişti.

17 Kasım 2016Cüneyt Çakır`ın Fenerbahçe-Galatasaray karnesiSpor Toto Süper Lig’in 11. haftasında Kadıköy’de oynanacak Fenerbahçe – Galatasaray mücadelesini Cüneyt Çakır yönetecek. Bu sezon ilk derbisine çıkacak olan deneyimli hakem, geride kalan 10 haftada 6 karşılaşmada görev aldı.İlgili Haberi Oku

Birleşik Krallık’ta her yıl 11 Kasım’da savaşlarda ölen ve yaralanan askerler anılıyor. Britanya halkı, kasım ayı boyunca yakasına anma gününün simgesi olan gelincik broşları takıyor. FIFA, maçlarda siyasi, dini ve reklam içeren mesajların ya da simgelerin futbolcuların üzerinde bulunmasına izin vermiyor.