SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Jan Olde Riekerink’i şaşırtan cevap: Heykelini dikerler

Jan Olde Riekerink’i şaşırtan cevap: Heykelini dikerler

Hollandalı çalıştırıcı Jan Olde Riekerink ile sohbet eden Galatasaraylı yönetici, “Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe’yi yendin ama Kadıköy’de 17 yıllık galibiyet hasretine son verirsen heykelin dikilir” dedi.

Dev derbiye sayılı günler kala Galatasaray'da tümplanlar galibiyet üzerine kurulu. Aslan'ın hocası Riekerink de Fenerbahçe'yi Kadıköy'de devirip tarihe geçmenin planlarını yapıyor. Yöneticilerle yaptığı sohbette, “Fenerbahçe maçının önemini biliyorum. Türkiye Kupası finalinde bunu başardım” ifadelerini kullanan Hollandalı'ya, Galatasaraylı bir yönetici, “Evet müthiş bir iş yaptın ama 17 yıldır rakibimizi deplasmanda yenemiyoruz. Taraftarlar bu galibiyeti özlemle bekliyor. Bunu başarırsan heykelin dikilir” karşılığını verdi.

16 Kasım 2016Dursun Özbek: Kadıköy`de 3 puandan başka alternatifimiz yokGalatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe derbisi öncesinde basın karşısına geçti. “Sürpriz yapabiliriz sözlerinin yanlış anlaşıldığını ifade eden sarı-kırmızılıların başkanı 3 puan hedeflediklerinin altını çizdi.İlgili Haberi Oku

Bu cevap karşısında oldukça şaşıran Riekerink, “Merak etmeyin, kazanmak için her şeyi yapacak bir takım sahada olacak. Son haftalarda çok puan kaybettik. Fenerbahçe'yi yenip tekrar çıkışa geçmek zorundayız” dedi. idmanlarda da tüm çalışmalarını galibiyet üzerine kuran tecrübeli teknik adam duran top ve defans hattına ayrı önem gösteriyor. Fenerbahçe'nin Manchester ve Feyenoord maçlarını futbolcularına hatırlatan Riekerink, “O maçlarda da rakipler topa çok fazla sahipti ancak kaybettiler. Aynı hataya düşmeyeceğiz” uyarılarında bulunuyor.