SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de nefesler tutuldu ve Fenerbahçe ile Galatasaray dev kapışması bekleniyor. Sarı-lacivertli takımın Nijeryalı golcüsü Emmanuel Emenike de özel açıklamalarda bulundu. Karabükspor maçında atılan 5 gole de sevinmediği için tepki toplayan Emenike, 2 sezon önce Beşiktaş derbisinde formasını çıkarıp sahadan ayrılmak istemesini de yorumladı.

Aziz Yıldırım’ı baba olarak gördüğünü söyleyen 29 yaşındaki oyuncunun Hürriyet’e verdiği özel röportajda en ilginç cümlesi ise ‘Belki bir deliyim’ oldu.

İşte Fenerbahçe’nin deli dolu golcüsü Emmanuel Emenike’nin dikkat çeken sözleri;

“Bazen bir şeye kızdığım anlar olabilir. Bundan dolayı böyle bir görüntü verebilirim. Ben her zaman bu kulüp kazansın her zaman iyi olsun istiyorum. Kulübede ya da sahada olayım fark etmez. Tek istediğim takımın kazanması. Maçları aldığımız zaman birbirimizin yüzüne bakabiliyoruz. Birbirimize gülümseyebiliyoruz. ‘Günaydın, iyi günler' diyebiliyoruz. Burası çok farklı bir hal alıyor. Bu nedenle golü kimin attığını hiç önemsemiyorum. Ama belki duygularımı fazla yansıtıyorum. Bunun değişmesi gerekiyor.

Söylemek istemediğim şeyleri bazen dışarıya yanlış şekilde söylemiş oluyorum. Belki bir deliyim. Ama bir insanım. Göstermemem gereken şeyleri gösteriyorum. Ama bunu değiştireceğim yakın zamanda. Buna gayret göstereceğim.”

Önceki sezon Beşiktaş maçında formayı çıkarma olayın hâlâ konuşuluyor. O anda neler yaşandı? Bir de kendi ağzından duymak isteriz…

– Duygusal bir andı. Sahada elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz. Ama bazen işler istediğiniz gibi gitmiyor. O zaman siz de rahatsız oluyorsunuz. Bir de o anda herkes size kızıyor. Bazen kolay olmuyor bu tip durumları yönetebilmek.

– Sonuçta bir insanım. Her zaman en iyisini vermek durumunda ve zorundayım. İşler iyi gitmiyor o anda. Ben zaten kendime kızıyorum. Bir de insanların da kızması işleri daha da kötü hale getiriyor. Formayı çıkardığım an, duygularımın dışa vurumuydu. Zaten taraftarlardan özür diledim. Bu konu ile ilgili aramızı düzelteceğiz.

BAŞKAN YILDIRIM’LA ARASI ÇOK İYİ!

Fenerbahçe'ye geldin, gittin, yine geldin. Aziz Yıldırım ile özel bir bağın olduğunu söyleyebilir miyiz?

– Aziz Yıldırım benim babam gibidir… En zor zamanlarımda hep yanımdaydı. Bence o bu camia için gelmiş geçmiş en büyük başkan olduğu kadar, Fenerbahçe Kulübü'nde faaliyet gösteren tüm sporcuların, çalışanların ve taraftarların oluşturduğu ailenin babasıdır. Hayatımda yaşadığım ve hatırlamak istemediğim en zor zamanlarda o varlığıyla, desteğiyle bana sahip çıktı ve elimden tuttu. Onu anlatmak benim için çok zor çünkü onunla aramızda kelimelerle ifade edilemeyecek güçlü bir bağ olduğunu düşünüyorum… İyi ki onu tanımışım.