SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Brezilya’da Gremio takımının hocasının kızına yaptığı jestin faturası ağır oldu

Brezilya’da Gremio takımının hocasının kızına yaptığı jestin faturası ağır oldu

Brezilya Ligi ekiplerinden Gremio, futbol sahalarında eşine az rastlanır bir ceza yedi. Takımın teknik direktörü Renato Gaucho'nun kızına yaptığı jest pahalıya patladı.

Brezilya Kupası yarı finalinde oynanan Gremio – Cruzeiro maçında ilginç bir olay gerçekleşti. Gremio Teknik Direktörü Renato Gaucho’nun kızına yaptığı jest, Brezilya Futbol Federasyonu tarafından cezasız bırakılmadı.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Gremio, Brezilya Kupası yarı finalinde Cruzeiro’yu iki maç sonunda toplam 2-0’lık skorla mağlup ederek finale yükseldi. Ancak ülkede maç kadar Gremio Teknik Direktörü Renato Gaucho’nun kızı Carolina Portaluppi’ye yaptığı jest ve sonrasında yaşananlar konuşuldu. Gremio’nun sahasında oynanan rövanş maçında 22 yaşındaki kızını yedek kulübesinde yanında oturtan 54 yaşındaki çalıştırıcı, takımının ceza almasına neden oldu.

17 Kasım 2016NBA`de Donald Trump boykotuABD’nin yeni başkanı Donald Trump’a tepkiler dinmiyor. NBA takımları Milwaukee Bucks, Dallas Mavericks ve Memphis Grizzlies, Trump’un otellerini boykot kararı aldı.İlgili Haberi Oku

Brezilya Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Renato Gaucho’nun yaptığı hareketin kurallara aykırı olduğunu açıkladı. Kulübe ceza veren kurul, iki ayaklı final maçında Gremio’nun ev sahibi olacağı maçın tarafsız sahada oynanmasına karar verdi. Kurul ayrıca Gremio’nun 30 bin real (29 bin TL) para cezasına çarptırdı. Disiplin Kurulu kararın gerekçesini ise “Kurul bir babanın kızına olan sevgisini yargılayamaz. Ancak yapılan hareket futbol disiplin kurallarına aykırıdır ve cezasız kalmamalıdır” ifadeleri ile duyurdu.

17 Kasım 2016Kuzey Kore Başkanı Kim Jong-un`dan sınırları zorlayan sözÜlkesinde futbol devrimi yapmaya hazırlanıyor.Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Lionel Messi’yi referans göstererek gerçekleşmesi zor bir söz verdi.İlgili Haberi Oku

Verilen cezanın ardından Gremio taraftarları ikiye bölündü. Özellikle sosyal medyadan yapılan yorumlarda taraftarların büyük bir kısmı Carolina Portaluppi’ye çok ağır eleştirilerde bulundu. Takımlarının final maçını evlerinde oynayamayacak olmayı Carolina Portaluppi’nin şımarıklığına bağlayan fanatikler, hakarete varan sözlerle öfkelerini dile getirdi. Bir kısım taraftar ise Carolina Portaluppi’yi koruyarak onun bu olayda hiçbir suçu olmadığı kanısında birleşti.