SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Necati Ateş’ten Fenerbahçe-Galatasaray derbi yorumu

Galatasaray'ın efsane golcülerinden Necati Ateş, Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında pazar günü oynanacak olan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi hakkında AMK Spor'a açıklamalarda bulundu.

Murat BOZKURT
Güncellenme: 14:17, 16/11/2016
Necati Ateş’ten Fenerbahçe-Galatasaray derbi yorumu

Sarı-kırmızıların eski golcüsü Necati Ateş, derbi hakkında görüşlerini ve Galatasaray’ın teknik patronu Riekerink hakkında AMK Spor’a konuştu.

Murat BOZKURT / ÖZEL HABER

Ateş, yaptığı açıklamada;

HER SENE AYNI OLACAK DİYE BİR ŞEY YOK

Derbide Fenerbahçe’nin Kadıköy’de üstün olduğunu fakat bu sene işlerin değişebileceğini söyleyen eski golcü, “Galatasaray lige iyi başladı. Son 3 haftada kötü gidiyor. Fenerbahçe ise kötü başladı ama son haftalarda toparlandılar. Kadıköy’de derbide uzun yıllar Fenerbahçe’nin üstünlüğü var ama her sene aynı olacak diye bir şey yok. Bu sene her şey daha farklı olabilir baktığımızda. Her iki takım açısından da çok önemli bir derbi olacak. Bizim önceliğimiz izleyenlerin keyif alması, sorunsuz ve kavgasız bir derbi olması. Saha içi ve saha dışı olayların konuşulmadığı bir futbol müsabakası izleyelim, onun temennisi içindeyim” dedi.

16 Kasım 2016Robin Van Persie`nin derbi hırsıFenerbahçe'de, Galatasaray ile oynanacak zorlu maçın hazırlıkları sürerken, derbide tüm gözler Robin van Persie'de olacak… İlgili Haberi Oku

BU DERBİ RIEKERIK’IN KADERİNİ BELİRLEYECEKTİR

Son olarak Galatasaray teknik direktörü Riekerink hakkında da konuşan Necati Ateş, “Lig başladığında ilk altı haftada alınan başarılı sonuçlar ardından tabii ki Riekerink konuşulmuyordu. O zamanlar her şey onun istediği gibi gidiyordu. Fakat sonuçlar her zaman aynı olmuyor. Şimdi ise işler Galatasaray adına bir kaç haftadır kötü gidiyor ve Riekerink konuşulmaya başlandı. Bence bu derbi onun kaderini belirleyebilecek bir derbi olabilir” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:13:48,