SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray hakkında finansal fair play incelemesi başlatıldı

Galatasaray hakkında finansal fair play incelemesi başlatıldı

THY Euroleague İdari Denetim Kurulu, Galatasaray Odeabank hakkında finansal denge ve fair play kurallarına uymadığı gerekçesiyle inceleme başlattı.

Euroleague’in internet sitesinden yapılan açıklamada, 2015-2016 sezonu ULEB Avrupa Kupası şampiyonluğunu elde etmesinden sonra organizasyona dahil olan Galatasaray Odeabank’ın incelenen mali tablolarda sarı-kırmızılı kulübün vadesi geçmiş ödemelerinin bulunduğu ve finansal panele sevk edildiği belirtildi.

Sarı-kırmızılı kulübe ait finansal panele gönderilen dosyaya ait kararın 30 gün içerisinde açıklanacağı ve Galatasaray Odeabank’ın, Euroleague Basketbol Disiplin Yasası’nın 33’üncü maddesi gereği bu süre içerisinde kadrosuna oyuncu dahil etmesinin ve oynatmasının yasaklandığı kaydedildi.

1 AY TRANSFER YAPAMAYACAKLAR

Galatasaray Odeabank'a, Turkish Airlines Euroleague İdari Denetim Kurulu tarafından finansal fair-play kurallarına uymadığı gerekçesiyle inceleme başlatıldı. Sarı-kırmızılılar, 1 ay boyunca kadrosuna yeni oyuncu katamayacak.

Turkish Airlines Euroleague'de mücadele eden Galatasaray Odeabank'a kötü haber geldi. Turkish Airlines Euroleague resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre kulübe, finansal istikrar ve fair-play yönetmelikleri ile sorumluluklarını yerine getirememesi nedeniyle inceleme başlatıldığı, finansal bilgilerinin incelenmesinin ardından Galatasaray'ın gecikmiş borcu nedeniyle komisyonunun kabul ettiği uyum planına uymadığının tespit edildiği belirtildi. 30 gün içinde bu konunun karara bağlanacağı belirtilirken, Galatasaray Odeabank'a 2016-2017 sezonunda 30 gün boyunca yeni basketbolcu alınmasının da yasaklandığı açıklandı.