SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dursun Özbek: Kadıköy’de 3 puandan başka alternatifimiz yok

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe derbisi öncesinde basın karşısına geçti. "Sürpriz yapabiliriz sözlerinin yanlış anlaşıldığını ifade eden sarı-kırmızılıların başkanı 3 puan hedeflediklerinin altını çizdi.

Güncellenme: 21:44, 16/11/2016
Dursun Özbek: Kadıköy’de 3 puandan başka alternatifimiz yok

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kritik Fenerbahçe derbisi öncesi açıklamalarda bulundu. Kadıköy’e mutlak kazanma parolasıyla gideceklerini ifade eden Özbek, “Maçta sürpriz yapabiliriz” sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi.

Dostane bir derbinin olmasını dileyen sarı-kırmızılıların başkanı, “Dostluk içinde bir derbinin olmasını diliyorum. Ben de orada olacağım. Katkı vermeye gidiyorum. Gerek Galatasaraylılar, gerek Fenerbahçeliler dostluk adına aynı katkıyı verecekler.” diye konuştu.

HEDEF 3 PUAN

Uzun süredir Fenerbahçe deplasmanında galip gelemediklerini ve bu silsileyi kırmak istediklerini yineleyen başkan Özbek, “Kadıköy’de uzun zamandan berii kazanamıyoruz dolayısıyla bunun üstesinden geleceğimizi ifade etmek istemiştim. Oraya kazanmak için gitmek istiyoruz. Başka hiçbir alternatifimiz yok.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray ve giyim sektörünün öncü markalarından Hugo Boss, işbirliklerinin ikinci yılını İstinye Park Boss Store’da yapılan lansmanla kutladı. Lansmana iş dünyasının ve spor basınının önemli isimleri katılırken Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Özbek: “Takımımız daha da yakışıklı”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek birliktelik için, “Hugo Boss, dünyada seçilmiş kulüpleri giydiren bir marka. Bu markanın ne kadar önemli ve güçlü bir marka olduğunu tüm dünya biliyor. Kaliteli işler yapan markayla Türkiye’nin en büyük spor kulübü Galatasaray’ın işbirliği yapması çok önemli. Bu işbirliğinden önemli sonuçlar çıkacağından eminim. Hugo Boss’a da bize verdiği destek için tekrar teşekkür ediyorum. Takımımız zaten yakışıklı, Hugo Boss ile daha da yakışıklı olacaktır” diye konuştu.

“Bu resmi vermek zorundayız”

Dursun Özbek, pazar günü oynanacak derbi ile ilgili medya mensuplarının sorularını yanıtladı. Derbi öncesi dostluk mesajı veren Özbek, şöyle konuştu: “Pazar günü derbi için taraftarlarımızla Kadıköy’de olacağız. Türk sporuna dostluk getirecek bu birlikteliğin devam etmesini diliyorum. Spor, barışla birlikte çok güzel. Kulüplere düşen bugün ihtiyaç duyulan ortamı sağlamak. Büyük kulüpler bu sorumluluğu taşıyor. Galatasaray ve Fenerbahçe yönetici ve taraftarlarıyla bu resmi vermek zorunda, bunu Türk milletinden esirgemeyeceklerdir. Dostça bir mücadele olacaktır. Buna katkı vermek için ben de orada olacağım. Tüm Fenerbahçe ve Galatasaraylılar dostluk adına bu derbiye katkı vereceklerdir.”

“Kazanmaktan başka alternatif yok”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, daha önce sarf ettiği ‘sürpriz’ kelimesinin yanlış anlaşıldığının altını çizerek, “Kadıköy’de uzun zamandır kazanamıyoruz. Bu derbiyi kazanacağımızı ifade etmiştim. Kadıköy’e kazanmak için gidiyoruz. Başka hiçbir alternatifimiz yok” diyerek tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:19:34,