SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni Malatyaspor yöneticisi Mehmet Maden, “Bu sezon başından beri güzel bir hava yakaladık. Bu şampiyonluk havası” dedi.

İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Yeni Malatyaspor yöneticisi Mehmet Maden, “Bu sezon başından beri güzel bir hava yakaladık. Bu şampiyonluk havası. Biz yönetim olarak 2 yıl içinde olalım dedik ama rabbim bu sene önümüzü açtı. Şimdi şu yakaladığımız avantajı kullanalım bu fırsatı kaçırmayalım diyoruz ama maalesef şehirden aynı desteği göremiyoruz. Futbolcuların kendi içindeki o birlik ve şampiyonluk inancı, havası henüz şehirde yok. Buna bir anlam veremiyoruz, yönetim olarak üzülüyoruz. Malatyalılardan en büyük beklentimiz maçlara gelsinler stadı doldursunlar yeter. Biz Malatyayız, güçlüyüz büyük camiayız diyoruz ama bunu şu ana kadar Yeni Malatyaspor'a yansıtamadık. Malatyalıların başka bir takımı var ya da şehirde şampiyonluk istenmiyor mu anlayamadık” dedi.

“Cebimizden ödemeyi taahhüt ettiğimiz rakamları verdik” Kulübün ekonomik anlamda desteğe ihtiyacı olduğunu ancak bunun bir krize dönüşecek boyutta olmadığını belirten Maden, “Bakın geçtiğimiz günlerde kamuoyunda ekonomik tablolar yer aldı. Yönetim üzerine düşeni yapıyor. Bizler cebimizden ödemeyi taahhüt ettiğimiz rakamları verdik. Geçmiş yıllarda herkes ‘önce yönetim parasını versin biz de veririz' deniyordu. Bu yönetim şu ana kadar 3 milyona yakın öz kaynak kullandı. Henüz isim, stat adı gibi sponsorumuz yok. Maç yayınları zaten yeni başladı. TFF gelirleri de belli. Bunun dışında belediyemizden alacağımız destek var. Sağ olsun Ahmet Çakır başkanımız her anlamda bizlerin yanında. İş adamlarımızdan bu konuda ellerini taşın altına atmasını bekliyoruz. Nihayetinde yaptığımız iş başarıyla sonuçlanırsa bundan tüm Malatya faydalanacak” ifadelerini kullandı.